bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Niezapomniane wakacje z Afryką w limanowskim Domu Kultury dobiegły końca
Beztroski czas wakacji dobiegł końca i nadszedł czas powrotu do szkolnych ławek. Dzieci i młodzież, które brały udział w wakacyjnych warsztatach przygotowanych przez Limanowski Domu Kultury, mogły przez cały lipiec i sierpień rozwijać swoje umiejętności muzyczne, plastyczne, teatralne czy językowe, które teraz na pewno przydadzą się w ich dalszej pracy.


Tematem przewodnim tegorocznych wakacyjnych warsztatów i spotkań w LDK była Afryka – prowadzący przybliżali uczestnikom zagadnienia gorącego kontynentu, które nabrało niezwykłych form i kolorów w tworzonych przez nich pracach.

Jak co roku, na dzieci i młodzież czekały zajęcia i warsztaty, podczas których mogły rozwijać swoje zainteresowania i umiejętności artystyczne. W tym roku oprócz zajęć, które na stałe zagościły w programie ferii czy wakacji w LDK, organizatorzy zaprosili do współpracy Piotra Brymasa z Warszawy, który razem z zaproszonymi dziećmi i ich rodzicami wesoło i muzycznie rozpoczęli wakacyjne warsztaty. W tym dniu na uczestników czekały animacje, afrykańskie warsztaty muzyczne oraz koncert muzyki afrykańskiej.

Podczas zajęć plastycznych uczestnicy tworzyli prace, które przedstawiały afrykańską sztukę i kulturę, m.in.: biżuterię, maski, obrazy, metaloplastykę czy decoupage. W programie znalazły się również zajęcia muzyczne z Emilem Kiełbasą, który pokazał dzieciom oraz młodzieży tajniki gry na bębnach afrykańskich oraz innych instrumentach. Uczestnicy warsztatów poznali również zagadnienia afrykańskiej przyrody podczas spotkania z Nadleśnictwem Limanowa, wzięli udział w warsztatach językowych ze Szkołą Języków Obcych McGregor, na których uczyli się słówek charakterystycznych dla afrykańskiego klimatu, a Teatr Blaszany Bębenek zabrał wszystkie dzieci i młodzież do magicznego świata Piratów oraz Dzwonnika z Notre Dame. Dzięki współpracy ze Studiem Filmowym Gravity Media, dzieci i młodzież miały okazję poznać tajniki pracy z fotografią i filmem oraz stworzyć swój własny reportaż. Na Warsztatach Robotów – Nowoczesny Wymiar Edukacji dzieci mogły poznać nowe technologie oraz tajniki programowania robotów, co pozwoliło na rozwój ich kreatywności i wyobraźni. W programie warsztatów letnich wakacji były również zajęcia z ceramiki, na których dzieci tworzyły podobizny zwierząt. Dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty teatralne, podczas których dzieci miały okazję poznać tajniki gry teatralnej oraz poczuć radość tworzenia, a przede wszystkim odkryć swoje talenty aktorskie.

Na dzieci i młodzież czekały także seanse w kinie Klaps. W każdą środę o godz. 12:00 najmłodsi mogli poznać losy bohaterów takich jak: Mia i biały lew, Liliana Pędziwiatr, Kacper i Emma szukający skarbu, Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai a także Niesamowitą historię wielkiej gruszki.

Za nami wakacje 2019 pełne wrażeń. Dziękujemy wszystkim prowadzącym, a szczególnie wszystkim uczestnikom zajęć za zaangażowanie i dobrą zabawę.


Do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć z warsztatów na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/310/niezapomnaiane-wakacje-z-afryka-w-limanowskim-domu-kultury-

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy