bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Nocna Zmiana Bluesa podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej


Gwiazdami tegorocznego Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej Limanowa 2015 są Sławek Wierzcholski z Nocną Zmianą Bluesa oraz Łukasz Jemioła. Festiwal rozpoczyna się już w najbliższą sobotę, 12 września, i potrwa do niedzieli 13 września.

 

Punktem kulminacyjnym sobotniej części festiwalu będzie ogłoszenie wyników i zwycięzców konkursu piosenki turystycznej. Artyści z całej Polski wezmą udział w przesłuchaniach, które rozpoczną się o godz. 12:40. Po tym jak poznamy laureatów, na scenie pojawi się legenda polskiego bluesa, wirtuoz harmonijki ustnej, wokalista, autor tekstów i muzyki, dziennikarz radiowy i prasowy – Sławek Wierzcholski.

 

Sławek Wierzcholski i stworzona przez niego Nocna Zmiana Bluesa w ciągu 33 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. W swoim dorobku zespół posiada 15 płyt. Swoimi występami otwierał koncerty m.in. B.B. Kinga i zespołu Blues Brothers. 5 sierpnia 2007 roku podczas koncertu na Scenie Letniej w "Lapidarium" Muzeum Warszawy zespół świętował 25-lecie istnienia.

Na koncert Nocnej Zmiany Bluesa zapraszamy 12 września o godz. 20:30 do amfiteatru w parku miejskim w Limanowej.


 

Gwiazdą drugiego dnia festiwalu będzie Łukasz Jemioła. Jego występ poprzedzi koncert laureata ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej, zespołu „Zośka C-Dur”.


 

Pochodzący z Dobrej i Tymbarku zespół śpiewa szanty i bierze udział w licznych imprezach organizowanych na terenie naszego powiatu i województwa. Ich występ rozpocznie się o godz. 17:00, a zaraz po nich na scenie pojawi się Łukasz Jemioła, któremu szczególnie bliskie są takie gatunki, jak blues, folk, piosenka autorska i przedwojenna oraz technika gry gitarowej zwana fingerpicking.


 

Jest on laureatem licznych nagród i wyróżnień, m.in. I nagrody i nagrody dziennikarzy 45. Studenckiego Festiwalu Piosenki w Krakowie, Grand Prix międzynarodowego festiwalu piosenki autorskiej w Żytomierzu na Ukrainie, Nagrody na II Prezentacjach Muzycznych Latin Jazz w Krakowie w 2008 r. Wystąpił również w popularnym show X-Factor gdzie zaśpiewał piosenkę Boba Dylana Tonight I'll Be Staying Here With You.

 

Na przybyłą publiczność będą czekać również stoiska z regionalnymi produktami takimi jak rzeźba, koronka, chleb, miody, nalewki itp., a także gastronomia i namioty przygotowane specjalnie dla widzów, w których będzie można się schronić przed chłodem.

 

Od początku istnienia festiwalu jego organizatorem jest Limanowski Dom Kultury.

 

Patronat Honorowy nad wydarzeniem pełni Marszałek Województwa Małopolskiego Marek Sowa oraz Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda.

 

Partnerami Festiwalu są Województwo Małopolskie, PTTK, Polska Izba Turystyki, Polska Organizacja Turystyczna, Małopolska Organizacja Turystyczna, Polska Federacja Campingu i Caravaningu, ZEW Niedzica SA, Niedzica.pl.

 

Patronat medialny nad imprezą sprawują: Polskie Radio Program Pierwszy, TVP Kraków, portal Limanowa.in, radio RDN Małopolska, radio RDN Nowy Sącz, Gazeta Krakowska.

 

 

Zapraszamy na dwa dni wypełnione dobrą muzyką i zabawą!

 

 

Szczegółowe informacje na temat festiwalu na oficjalnej stronie: www.ofpt.limanowa.pl i na fanpage'u www.fb.com/OFPTlimanowa.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy