bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych w Limanowskim Domu Kultury


Burmistrz Miasta Limanowa zaprasza na miejskie obchody Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych. W niedzielę, 28 lutego, o godz. 17:00 w sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury odbędzie się koncert oraz wykład historyczny nawiązujące do tematyki święta i upamiętniające Żołnierzy Niezłomnych.

 

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to polskie święto państwowe obchodzone corocznie 1 marca, poświęcone pamięci Żołnierzy Wyklętych – żołnierzom antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia, ustanowione na mocy ustawy z dnia 3 lutego 2011 roku. W preambule tejże ustawy czytamy: „W hołdzie „Żołnierzom Wyklętym” – bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu....”

 

Podczas niedzielnych uroczystości wystąpi Chór Chłopięcy Bazyliki MBB w Limanowej prowadzony przez Halinę Dyczek i zrzeszający uczniów limanowskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Swój koncert da również Orkiestra Dęta „Echo Podhala”, która od ponad 90. lat uświetnia wszelkie państwowe oraz kościelne uroczystości odbywające się na terenie Limanowej. Zespół pod kierunkiem Marka Michalika działa przy Limanowskim Domu Kultury i pełni funkcję kulturalnego ambasadora Ziemii Limanowskiej. W programie obu występów usłyszymy słynne marsze, pieśni patriotyczne i wojskowe.

 

Oprócz części muzycznej, zostanie wygłoszony również wykład okolicznościowy dr Wiesława Batora - historyka UJ Kraków.

 

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy