bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Objawienia Maryjne w Kibeho" - specjalny pokaz filmu


Fundacja Salvatti.pl i Limanowski Dom Kultury zapraszają na specjalny pokaz filmu: "Objawienia Maryjne Kibeho". Będzie to jeden z punktów programu perygrynacji ołtarza przeznaczonego do Kibeho w Limanowej, która odbędzie się w dniach 6 do 18 września w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej w Limanowej. 

Film zabierze nas w podróż do serca Afryki, gdzie ekipa filmowa rejestruje momenty spotkań młodej afrykanki - Alphonsine, której ukazywała się Maryja w 1981 r. Film dokumentuje proces zatwierdzania objawień przez kościół katolicki, zawiera wypowiedzi świadków cudów i ich wcześniejszych przeciwników. W filmie zawarte jest przesłanie Matki Bożej i zapowiedź tego, co wydarzyło się w Afryce trzynaście lat później. 
 
Po filmie odbędzie się dyskusja moderowana przez ks. Jerzego Limanówkę SAC, prezesa Pallotyńskiej Fundacji Misyjnej Salvatti.pl (www.salvatti.pl).
 
Zapraszamy do kina Klaps, 5 września (wtorek) o godz. 12.00! 

WSTĘP WOLNY!
 
Limanowa znalazła się na trasie pielgrzymki ołtarza nieprzypadkowo. I Kibeho, i Limanowa są mocno związane z kultem Matki Bożej Bolesnej. Właśnie w Kibeho, małej wiosce położonej pośród wzgórz Rwandy, 26 lat temu Maryja objawiła się trzem uczennicom. Przedstawiła się jako Matka Słowa. Prosiła, by modlić się o pokój i w tej intencji odmawiać Różaniec Siedmiu Boleści, który zaprasza do kontemplacji siedmiu najbardziej bolesnych chwil z życia Matki Bożej. Właśnie to nabożeństwo od 200 lat jest pielęgnowane w Limanowej. W limanowskim Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej regularnie odmawiana jest nowenna oraz Msze Święte wotywne do Najświętszej Marii Panny Bolesnej z modlitwą o uzdrowienie.

Ołtarz wieczystej adoracji „Światło Pojednania i Pokoju” docelowo trafi do Kibeho w Rwandzie, miejsca jedynych objawień Maryjnych na Czarnym Lądzie.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy