bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

OFPT Limanowa 2015 – oto zwycięzcy festiwalu!


Pierwszy dzień festiwalu dobiegł końca, a co za tym idzie znamy już zwycięzców części konkursowej. Publiczność, organizatorzy i jury z radością wysłuchali artystów z całej Polski, którzy zaprezentowali utwory znane i często śpiewane przy ognisku, jak i piosenki autorskie. Limanowski Dom Kultury dziękuje wszystkim uczestnikom, dzięki którym festiwal nabiera z roku na rok coraz większego znaczenia.

 

Nagrody w tegorocznym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Turystycznej zostały rozdane w dwóch kategoriach: do lat 12 i powyżej 12 roku życia. Spośród dziesiątek zgłoszeń, do udziału w festiwalu zostało zakwalifikowanych 28 uczestników z całej Polski. Jak podkreśliła przewodnicząca jury konkursowego Maria Szabłowska „poziom był wysoki i decyzja, kto powinien wygrać, była niezwykle trudna”.

Grono zwycięzców, było jak na ogólnopolski festiwal przystało, ogólnopolskie. W kategorii młodszej główną nagrodę otrzymał zespół "O'Yey" z Augustowa, a w kategorii starszej wygrała Angelika Jaskuła z Bielan w Małopolsce. Symboliczne czeki, nagrody rzeczowe, dyplomy oraz pamiątkowe dzwonki nagrodzeni otrzymali z rąk Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy, Przewodniczącej Jury Marii Szabłowskiej, Posła na Sejm RP Andrzeja Guta-Mostowego, Senatora RP Stanisława Hodorowicza, Wicemarszałka Województwa Małopolskiego Janusza Zegzdy, Dyrektora Artystycznego Festiwalu Ryszarda Sikory i Pełnomocnika ds. Zarządzania LDK Magdaleny Smaga.

 

Limanowa również zwyciężyła, a to za sprawą limanowskiego zespołu "Confessio", który zdobył nagrodę specjalną Burmistrza Miasta Limanowa.

 

Poseł na Sejm RP Andrzej Gut-Mostowy nagrodził natomiast Tomasza Kazimierza Lewandowskiego z Tarnowa voucherem na pobyt w jednym z małopolskich hoteli.

 

Festiwal był także okazją do wręczenia tytułu "Przyjaciel Miasta Limanowa". To zacne miano otrzymali redaktor Ryszard Sikora, Dyrektor Artystyczny Festiwalu i Prezes Polskiej Izby Turystyki Oddziału Małopolskiego oraz Czesław Szynalik, pomysłodawca akcji "Odkryj Beskid Wyspowy". Nagrody wręczył Burmistrz Miasta Władysław Bieda razem z Przewodniczącą Rady Miasta panią Jolantą Juszkiewicz.

 

Wśród odznaczonych znalazł się również Poseł na Sejm RP Andrzej Gut - Mostowy, który otrzymał Honorową Nagrodą Małopolskiej Izby Turystyki "Parzenicę".

 

Na koniec tej części festiwalu głos zabrała Przewodnicząca Jury Maria Szabłowska, która podkreśliła wysoki poziom tegorocznych przesłuchań i zapewniła, że festiwal ma przed sobą wielką przyszłość.

Poniżej prezentujemy protokół z posiedzenia Komisji Festiwalowej.


PROTOKÓŁ

posiedzenia Komisji Festiwalowej
Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej Limanowa 2015,
który odbył się w dniach 12–13 września 2015 r. w Limanowej


Komisja Festiwalowa w składzie:

Maria Szabłowska – redaktor Programu I Polskiego Radia, Przewodnicząca Jury

Ryszard Sikora – redaktor Programu I Polskiego Radia, prezes Małopolskiego Oddziału Polskiej Izby Turystyki

Czesław Szynalik – mecenas, pomysłodawca akcji „Odkryj Beskid Wyspowy”

Marek Lipiński – redaktor Programu I Polskiego Radia


po wysłuchaniu 26 punktów programu:

9 zespołów, w tym 1 dziecięcego,

14 solistów, w tym 4 dziecięcych,

3 duetów,

  • postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

 

NAGRODY KATEGORIA POWYŻEJ 12 LAT (DOROŚLI)

 

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1 000 zł otrzymuje Zespół Erwin i Leśni Goście z Augustowa w woj. Mazowieckim i z Biłgoraja w woj. Lubelskim.

 

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1 500 otrzymuje Zespół Augustowska Flota Śpiewająca A-QQ z Augustowa.

 

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2 500 zł otrzymuje otrzymuje Angelika Jaskuła z Bielan w woj. Małopolskim.

 

NAGRODY KATEGORIA DO 12 ROKU ŻYCIA

 

III miejsce i nagrody rzeczowe w postaci karimaty, kubka, niezbędnika, lampy czołowej, chusty tunelowej i pamiątkowego dzwonka otrzymuje Jakub Połowniak z Rzeszowa.

 

II miejsce i nagrody rzeczowe w postaci śpiwora, plecaka, karimaty, kijków do Nordic Walking, kubka i pamiątkowego dzwonka otrzymuje Błażej Czarniecki z Augustowa.
 

I miejsce i nagrody rzeczowe w postaci namiotu, śpiwora, karimaty, plecaka, niezbędnika i pamiątkowego dzwonka otrzymuje Zespół „O'Yey” z Augustowa.

Jury w uznaniu wysokiego poziomu tej grupy wiekowej chciałaby wyróżnić dodatkowo Malwinę Łaś i Karolinę Połowniak.

 

NAGRODA BURMISTRZA MIASTA LIMANOWA

 

Nagrodę Burmistrza Miasta Limanowa w wysokości 2 000 zł otrzymuje Zespół „Confessio” z Limanowej.

 

NAGRODA RZECZOWA UFUNDOWANA PRZEZ POSŁA NA SEJM RP ANDRZEJA GUTA – MOSTOWEGO

 

Nagrodę rzeczową ufundowaną przez Posła na Sejm RP Andrzeja Guta – Mostowego otrzymuje Tomasz Kazimierz Lewandowski z Tarnowa.

 

Każdy z uczestników otrzymał dyplom uczestnictwa w konkursie.

 

Nagrody dla laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Turystycznej Limanowa 2015 ufundowali:

___________________________________________________

- Limanowski Dom Kultury


- Burmistrz Miasta Limanowa

- Poseł na Sejm RP Andrzej Gut – Mostowy
- Firma Stan Sport

Serdecznie GRATULUJEMY wszystkim nagorodzonym!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy