bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ogłaszamy nabór do GRUPY DZIECIĘCEJ Zespołu Regionalnego "Limanowianie"

Limanowski Dom Kultury ogłasza nabór do DZIECIĘCEJ GRUPY
Zespołu Regionalnego im. Ludwika Mordarskiego „Limanowianie”.
Zespół Regionalny im. Ludwika Mordarskiego „Limanowianie” od ponad 50 lat pełni rolę kulturalnego ambasadora naszego regionu. Od 1992 roku „Limanowianie" mają swoją siedzibę w Limanowskim Domu Kultury. Są oni nieodłączną częścią wielu wydarzeń o charakterze kulturalnym i religijnym na terenie Limanowej i często stanowią wizytówkę naszego miasta.

Podczas zajęć dzieci w wieku od 6 do 12 lat uczą się podstaw tańca i śpiewu ludowego. Zajęcia pozwalają zapoznać się z unikatowymi, tradycyjnymi instrumentami ludowymi. Dzieci rozwijają swoje zdolności muzyczne, uczą się współpracy w grupie oraz zachowania scenicznego.

Uczestnicy zajęć mają możliwość prezentacji na scenie krótkich układów tanecznych podczas imprez organizowanych przez LDK, a udział w grupie może zaowocować zaproszeniem do współpracy z Zespołem Regionalnym "Limanowianie".

Grupę prowadzi Iwona Gawlak - choreograf Zespołu Regionalnego "Limanowianie". Pani Iwona jest czynnym członkiem "Limanowian" od bardzo wielu lat Ukończyła studium folklorystyczne prowadzone przez Małopolskie Centrum Kultury "Sokół" w Nowym Sączu i od roku 2016 objęła stanowisko instruktora tańca w zespole. Ukończyła również Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu na kierunku pedagogika.

Jeśli Twoje dziecko kocha muzykę oraz uwielbia taniec i śpiew to czekamy właśnie na Ciebie!
Chętni do uczestnictwa w GRUPIE DZIECIĘCEJ Zespołu Regionalnego „Limanowianie” mogą się zgłaszać podczas prób, które odbywają się w każdy piątek w godz. 17:00 – 18:00 w tymczasowej siedzibie Limanowskiego Domu Kultury przy ul. Reymonta 3 w Limanowej (budynek zespołu szkół numer 4 w Limanowej – wejście od strony parkingu).

Więcej informacji na temat naboru do GRUPY DZIECIĘCEJ Zespołu Regionalnego „Limanowianie” można uzyskać osobiście w Sekretariacie LDK lub telefonicznie pod numerem: 18 33 71 603, a także mailowo: biuro@ldk.limanowa.pl


Gorąco zachęcamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy