bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„...oni pokazują mi piękno, którego my już w sobie nie mamy” - premiera filmu „Exit”


25 listopada w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 miała miejsce premiera filmu dokumentalnego „Exit” w reżyserii Agnieszki Kulki-Sobkowicz i Barbary Golonki. Widzowie zobaczyli pozytywny i ciepły film o aktorach Teatru „Exit”, zmagających się na co dzień z wieloma przeciwnościami, dla których aktorstwo stało się niezwykle ważną częścią życia.


Film "Exit" jest owocem współpracy Stowarzyszenia Come and Create z krakowskim Teatrem EXIT, którego aktorami są osoby niepełnosprawne. I to właśnie przygotowanie jednego ze spektakli jest tematem filmu, który w sposób bardzo ciepły opowiada historię ludzi, którzy mimo wielu ograniczeń podążają za swoją pasją.


Bohaterami filmu są: Beata, Marcin, Maciej, Tomasz, Wojtek i Zbyszek. Wspólnie tworzą oni spektakl na podstawie biblijnej Księgi Wyjścia. Radość z wzajemnych spotkań, z tworzenia czegoś wartościowego i niezwykła wola życia w sposób jak najbardziej zwyczajny, nie odbiegający od życia osób zdrowych - taki właśnie przekaz popłynął z ekranu podczas sobotniego wieczoru.


Obraz poruszył nie tylko swoją fabułą, ale także piękną muzyką stworzoną przez Antoniego Kulkę-Sobkowicza oraz zdjęciami, których autorem jest Krzysztof Pęgiel.


Po filmie miała miejsce dyskusja z twórcami. Nie brakowało wielu refleksji i anegdot na temat tworzenia filmu, a także pytań ze strony publiczności, która w bardzo ciepłych słowach wypowiadała się nie tylko na temat dzieła dwóch pań reżyserek, ale przede wszystkim na temat bohaterów obrazu.


Na zakończenie organizatorzy zaprosili na wystawę fotografii Krzysztofa Pęgiela, zaprezentowanych w postaci niezwykłej instalacji audiowizualnej zatytułowanej „Harmonia”.


Galeria zdjęć ze premiery na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/237/premiera-filmu-exit


Więcej na temat wydarzeń organizowanych w Limanowskim Domu Kultury: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy