bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Orkiestra „Echo Podhala” wystąpiła w Tworkowie i Boguminie


4 czerwca na granicy polsko-czeskiej odbył się V Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych na którym zaprezentowała się limanowska orkiestra dęta „Echo Podhala” pod kierownictwem Dyrektora Artystycznego Pana Marka Michalika.


Na terenie dwóch miast: Tworkowa w woj. śląskim i Bogumina w Czechach odbywały się przesłuchania orkiestr, które oceniało jury w składzie: profesor Stanisław Śmietana – przewodniczący, dr Milan Bystroň i Bernard Turek – członkowie jury.


Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych to wydarzenie cykliczne, które ma na celu popularyzację i zwiększenie zainteresowania muzyką wykonywaną przez orkiestry dęte. Festiwal jest także okazją do wymiany doświadczeń, poznania kultury poszczególnych krajów oraz międzynarodowych i międzypokoleniowych spotkań muzyków.


W festiwalu wzięło udział 7 orkiestr. „Echo Podhala” wystąpiło obok Orkiestry Dętej z Mechnicy – Kamionki, Blach Kapeli z Jasienicy, Orkiestry Dętej z Hradca nad Morawicą, Sunny Band z Łazisk, Reprezentacyjnej Orkiestry Dętej Gminy Gdów oraz Cieszyńskiej Orkiestry Dętej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.


Organizatorem V Międzynarodowego Festiwalu Orkiestr Dętych był Gminny Zespół Oświaty Kultury Sportu i Turystyki i gmina Krzyżanowice.


Galeria zdjęć z występu Orkiestry: https://www.ldk.limanowa.pl/pracownia/51/v-miedzynarodowy-festiwal-orkiestr-detych-gminy-krzyzanowice-tworkow-bohumin---4062017

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy