bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ostatni akt Marcina Króla - za nami wyjątkowa premiera "Moralności Pani Dulskiej"


Za nami kolejna - 11 już premiera Teatru "Co się stało?", który ponownie wziął na warsztat sztukę Gabrieli Zapolskiej "Moralność Pani Dulskiej". Podczas wczorajszej, niedzielnej premiery, byliśmy  świadkami wyjątkowej wersji tego spektaklu, który poświęcony został pamięci Marcina Króla - tragicznie zmarłego w tym roku kierownika teatru.


W spektaklu wzięli udział aktorzy, którzy pojawili się w premierze z 2013 roku, a odtwarzający wówczas rolę Zbyszka Marcin Król był nie tylko z nami duchem, ale sceny z jego udziałem, z tamtejszej premiery, zostały wyświetlone na ekranie.


Podczas wydarzenia zbierane były datki na rzecz dzieci Marcina i jest nam niezmiernie miło poinformować, że dzięki wsparciu przyjaciół, rodziny i znajomych Marcina obecnych na premierze, udało się zebrać 6867,00 zł.  


Dziękujemy panu Januszowi Michalikowi za reżyserię, opiekę nad aktorami i piękne słowo powiedziane na koniec spektaklu. Dziękujemy aktorom: Kindze, Kubie, Agnieszce, Asi, Beacie, Oli, Zuzi, Anecie i Oli za ich brawurowe role oraz widowni - rodzinie i przyjaciołom Marcina - za tak liczne przybycie i owacyjne reakcje po przedstawieniu.


Szczególnie chcieliśmy podziękować wszystkim za spokój i okazałą wyrozumiałość w nietypowej sytuacji jaka nastąpiła na początku spektaklu. Oby takich zdarzeń jak najmniej.


Scenografię do spektaklu wykonali: Wiesława Frączek, Zofia Ślezak i Marian Florek, a za realizację techniczną odpowiedzialni byli Jerzy Dudek i Piotr Szubryt.

 

Spektakl "Moralność Pani Dulskiej" zostanie wystawiony ponownie już 4 października, na scenie Centrum Kultury i Sztuki im. Ady Sari w Starym Sączu w ramach 25. Jesiennego Przeglądu Teatralnego.

 

Galeria zdjęć z premiery na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/moralnosc-pani-dulskiej-premiera.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy