bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Oto najpiękniejsze pisanki! - podsumowujemy II konkurs plastyczny "Kreatywna pisanka"


Zakończył się II etap II konkursu plastycznego "Kreatywna Pisanka". Spośród 5 biorących w nim udział pisanek jury rozdysponowała miejsca i nagrody. W konkursie brały udział przedszkola i oddziały przedszkolne z terenu Miasta i Gminy Limanowa.

 

Celem konkursu było ukazanie piękna i pielęgnowanie tradycji świąt Wielkanocnych, rozwijanie zainteresowań i umiejętności plastycznych dzieci, rozbudzanie wyobraźni i kreatywności wśród dzieci, poszerzenie wiedzy z zakresu różnych technik, integracja dzieci poprzez wspólną działalność plastyczną, promowanie aktywności twórczej dzieci, aktywizacja grup przedszkolnych i możliwość prezentacji swoich prac na terenie Limanowej.

Konkurs był adresowany do dzieci przedszkolnych uczęszczających do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na terenie Miasta i Gminy Limanowa. Konkurs jest realizowany w formie II etapów, w trakcie których zadaniem uczestników jest przygotowanie przestrzennej pisanki. Mamy nadzieję, że konkurs ten powoli staje się piękną tradycją i z roku na rok będziemy mogli cieszyć się z coraz bardziej pomysłowych i i jeszcze piękniej wykonanych ozdób.

Jury tegorocznego konkursu miało nie lada wyzwanie. Wszystkie 5 pisanek, biorących udział w II etapie, były nie tylko kreatywne w myśl idei konkursu, ale i wykonane z dbałością o najmniejsze detale. Komisja Artystyczna zwróciła uwagę na fakt dużego zaangażowania dzieci w prace nad poszczególnymi elementami pisanek, co szczególnie cieszy i pokazuje jak wiele radości i entuzjazmu wzbudzała praca nad pisankami wśród dzieci, jak i ich opiekunów. Niestety, minusem każdego konkursu jest to iż nie może być kilku wygranych i jury musiało podjąć decyzję, która nie należała do najłatwiejszych.

Wszystkie pisanki są obecnie wyeksponowane w głównym foyer Limanowskiego Domu Kultury i można je będzie tam podziwiać już od dzisiaj.

 

Organizatorzy oraz jury konkursowe gratuluje wszystkim nagrodzonym i biorącym udział w konkursie, a także dziękuje dzieciom oraz ich opiekunom za wkład pracy, zaangażowanie i podjęcie się tego nie łatwego wyzwania. Na wręczenie dyplomów oraz nagród zapraszamy 6 kwietnia, na godz. 9:30 do sali widowiskowej LDK. Zapraszamy dzieci biorące udział w konkursie i tworzące pisanki, zarówno w I jak i w II etapie.

 

Galeria zdjęć nagrodzonych pisanek oraz z prac nad ich wykonaniem na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/galerie/ii-konkurs-plastyczny-kreatywna-pisanka

Zapraszamy również do obejrzenia krótkich nagrań z prac nad tworzeniem pisanek.

 

Honorowy Patronat nad konkursem sprawowali:

- Starosta Powiatowy Mieczysław Uryga

- Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda

 

Sponsorami konkursu są:

- Starostwo Powiatowe w Limanowej

- Urząd Gminy Limanowa

- MZGKiM Limanowa

- Firma Handlowo Usługowo Hydrolim

- Agencja Ubezpieczeniowa Doratex

 

Poniżej prezentujemy protokół z posiedzenia Komisji Artystycznej:

 

PROTOKÓŁ
z posiedzenia Komisji Artystycznej
II etapu
II Konkursu Plastycznego „Kreatywna Pisanka”
1.04.2022 r.
Limanowski Dom Kultury

 

Komisja w składzie:
    -    dr Jacek Dudek - absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na Wydziale Rzeźby, wykładowca na macierzystej uczelni;
    -    Marta Sobczak-Piętoń – malarka, projektantka wnętrz, absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, absolwentka Instytutu Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie;
    -    Zofia Ślezak – absolwentka Liceum Plastycznego im. Jana Matejki w Nowym Wiśniczu, instruktor plastyk w Limanowskim Domu Kultury;
    -    Joanna Dębska - kulturoznawca, Instruktor ds. organizacji imprez i kina Limanowskiego Domu Kultury

po ocenieniu prac postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:

I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 2000 zł dla Miejskiego Przedszkola Nr 2 w Limanowej.

II miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł dla Szkoły Podstawowej w Pasierbcu – oddział przedszkolny.

III miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1000 zł dla Niepublicznego Przedszkola im. bp Piotra Bednarczyka w Limanowej

Wyróżnienia i nagrody rzeczowe w kwocie 600 zł każda dla Niepublicznego Integracyjnego Przedszkola „Chatka Małego Skrzatka” w Mordarce oraz Miejskiego Przedszkola Nr 3 w Limanowej.

Nagrody ufundowali:

- Starostwo Powiatowe w Limanowej
- Urząd Gminy Limanowa
- MZGKiM Limanowa
- Firma Hydrolim
- Agencja Ubezpieczeniowa Doratex


Komisja artystyczna dziękuje nauczycielom i opiekunom dzieci za zaangażowanie ich w prace nad pisankami oraz za kreatywne podejście do tematyki konkursu. Gratulujemy pomysłowości, ponieważ wyraźnie zauważalny jest wzrost poziomu wykonanych prac.


                            
Na tym protokół zakończono i podpisano.

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy