bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Pewnego razu w Hollywood" od 30 sierpnia na ekranie kina Klaps!Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia pełnej anegdot i elektryzujących dygresji historii aktora grającego w westernach, który próbuje wrócić na szczyt (Leonardo DiCaprio), oraz jego wiernego dublera (Brad Pitt nigdy nie był lepszy). W tle czasy kontestacji, ruch hipisów, zmierzch epoki klasycznego Hollywoodu i złotej ery telewizji. Film "Pewnego razu w Hollywood" od 30 sierpnia na ekranie kina Klaps!


„Pewnego razu... w Hollywood”, nowy film Quentina Tarantino, to wycieczka do Los Angeles 1969 roku, gdzie wszystko zaczyna się zmieniać. Gwiazda TV Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i jego wieloletni dubler/kaskader Cliff Booth (Brad Pitt) przyglądają się biznesowi, w którym spędzili lata, z trudem go rozpoznając.

W dziewiątym filmie scenarzysty i reżysera Quentina Tarantino zobaczymy niezwykłą obsadę i wiele wątków, które składają się na hołd odchodzącej w przeszłość złotej ery Hollywood.

"Pewnego razu..." przenosi nas do 1969 roku na słoneczne wzgórza Los Angeles. Klimat tamtych czasów i miejsca został oddany w najmniejszym detalu. Nie tylko kostiumy, ale także muzyka i najmniejsze nawet rekwizyty, czy aluzje do ówczesnej sytuacji politycznej przenoszą nas jak wehikuł czasu w atmosferę tamtego słonecznego i wciąż jeszcze niewinnego Hollywood.

Szczególnie ciekawa wydaje się być pierwsza scena przedstawiająca członkinie rodziny Charlesa Mansona. Młode, niewinne dziewczyny śpiewając, boso przemierzają ulice miasta, szukają jedzenia wyrzuconego przez innych. To, w jaki sposób dalej poprowadzono wątek mansonowej sekty, sprawia, że wielu zastanawia się, czy to nie początek "odczarowywania" mitu ruchów hipisowskich w amerykańskim kinie. Czy tak będzie?

Główni bohaterowie: Rick Dalton (Leonardo DiCaprio) i Cliff Booth (Brad Pitt) wspólnie na ekranie tworzą niesamowity duet. DiCaprio bezbłędnie wciela się w rolę gwiazdy przechodzącej kryzys, wątpi w siebie, zaczyna popijać i nie potrzeba mu wiele, by rzewnie się rozpłakać. U jego boku wiernie stoi Brad Pitt - niegdyś kaskader, dziś "chłopak od wszystkiego", kierowca i towarzysz. Obaj wiedzą, że ich czas się kończy, jakby dla potwierdzenia tego stanu rzeczy, do sąsiedniego domu wprowadzają się młodzi i zdolni - Roman Polański z żoną Sharon Tate.


Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy