bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Pinokio” i „Furia” – od 24 października w kinie Klaps


Najnowsza adaptacja dzieła Carlo Collodiego oraz premiera wojennego dramatu z Bradem Pittem w roli głównej to nasze propozycje na nadchodzący weekend. Serdecznie zapraszamy.

„Pinokio” to pełna humoru, magii i przygód ekranizacja klasycznej baśni Carlo Collodiego. Konstruktor zabawek Dżepetto rzeźbi drewnianego pajacyka i nadaje mu imię Pinokio. Za sprawą magii drewniany chłopiec ożywa. Pajacyk jest bardzo niesforny i sprawia swojemu twórcy mnóstwo kłopotów wychowawczych. Wreszcie ucieka z domu i wyrusza w świat, aby poszukać sposobu, jak zostać prawdziwym chłopcem. Towarzyszy mu mówiący świerszcz Koko. Wspólnie przeżyją mnóstwo przygód i dowiedzą się, jak to jest mieć ośle uszy, co kryje się w brzuchu wieloryba i dlaczego nie warto kłamać.
 

„Furia” to wojenny dramat, którego akcja toczy się w kwietniu 1945 roku. Alianckie wojska rozgromiły niemiecką armię w Ardenach i maszerują wprost na Berlin. Znany z odwagi, zahartowany w boju dowódca czołgu pieszczotliwie nazywanego Furia, sierżant Wardaddy (Brad Pitt) otrzymuje zadanie specjalne. Wraz ze swoją załogą będzie musiał wykonać tajną misję za linią frontu i stawić czoła znacznie potężniejszym silom wroga.

Furia nie jest typem kina wojennego, do którego przywykli wasi dziadkowie”, oświadcza producent Bill Block. „To zupełnie inna perspektywa niż w większości filmów wojennych, w których celebruje się zwycięskie kampanie na kontynencie europejskim, inwazję D-Day czy Bitwę w Ardenach”, kontynuuje David Ayer, reżyser filmu. „My opowiadamy o zapomnianym przez wielu okresie, kiedy nie tylko nazistowskie wojska wydawały z siebie ostatnie tchnienie, ale i armia amerykańska, która znacznie przyczyniła się do ich pokonania, ledwie zipała po kilku latach nieustannej walki. Ludzie byli wykończeni. Żołnierze walczyli do ostatniego tchu, musieli trzymać się razem, bo w innym wypadku nie dotrwaliby do końca”.
 

Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy