bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Pomóżmy chorej Łucji – stoisko Fundacji DKMS podczas Dni Limanowej


29 lipca (sobota), publiczność zgromadzona na placu przed Limanowskim Domem Kultury będzie miała okazję pomóc 4-letniej Łucji chorej na białaczkę. Stanowisko Fundacji DKMS będzie znajdować się na parkingu przed Hotelem „Siwy Brzeg” w pobliżu Strefy Malucha.


Łucja Krzemińska ma prawie 4 lata i wraz z rodzicami mieszka w Słopnicach koło Limanowej. Lubi śpiewać, czytać książeczki i kocha zwierzątka, a w szczególności pieska Reksia. Miesiąc po urodzeniu zdiagnozowano u Łucji niedobór odporności zaś w listopadzie 2016 roku pojawiły się chłoniaki na węzłach chłonnych. Obecnie jest w domu i nie przyjmuje chemioterapii. Czeka na niespokrewnionego dawcę.

Bardzo Państwa prosimy o danie szansy naszemu dziecku na normalne funkcjonowanie i życie! Pomóżcie wszystkim, którzy czekają na Wasz dar życia – szpik! – apelują rodzice Łucji.


Misją Fundacji jest znalezienie Dawcy dla każdego Pacjenta na świecie potrzebującego przeszczepienia szpiku lub komórek macierzystych.

Fundacja DKMS działa w Polsce od 2008 roku jako niezależna organizacja non-profit. Posiada status Organizacji Pożytku Publicznego oraz Ośrodka Dawców Szpiku w oparciu o decyzję Ministra Zdrowia. W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 milion potencjalnych Dawców.


Podczas sobotniej akcji wszystkie zdrowe osoby w wieku 18-55 lat będą mogły bezpłatnie zarejestrować się w bazie Fundacji potencjalnych dawców komórek macierzystych. Zajmuje to tylko chwilę, polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu medycznego, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka.

Pomóżmy 4-letniej Łucji i odwiedźmy stoisko DKMS podczas Dni Limanowej, 29.07 w godz. 16:00-21:00!


Dni Limanowej 2017 potrwają od 29 do 30 lipca. Gwiazdami wydarzenia będą zespół „Varius Manx & Kasia Stankiewicz”, „Sorry Boys”, „Baciary”, „Turnioki” i „Jahbestin”.

Organizatorami Dni Limanowej 2017 są Burmistrz Miasta Limanowa oraz Limanowski Dom Kultury.

Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio RDN Nowy Sącz, portal Limanowa.in, Gazeta Krakowska, TV28.

Sponsorami Dni Limanowej 2017 są: Gold Drop Sp. z o.o., MIKA Centrum Zaopatrzenia Przemysłu, Emiter Sp. J., PPHU Uchacz Sp.J., SPAR

Szczegóły i program Dni Limanowej 2017 na plakacie oraz stronach: www.ldk.limanowa.pl, www.fb.com/LimanowskiDomKultury,


ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy