bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Pomóżmy choremu Norbertowi – zbiórka Fundacji Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym „Kawałek Nieba” podczas Dni Limanowej 2018


Od 21 do 22 lipca, publiczność zgromadzona na placu przed Limanowskim Domem Kultury będzie miała okazję pomóc 12-letniemu Norbertowi choremu na neuroblastomę - złośliwy nowotwór współczulnego układu nerwowego, który zalicza się do grupy nowotworów wieku dziecięcego.


Norbert w sierpniu skończy 12 lat. Jest wesołym i pozytywnym chłopcem, zapalonym hokeistą. Uwielbia spotkania towarzyskie, swoich znajomych i kolegów oraz grę na instrumentach. Ma dwóch młodszych braci – Szymonka i Oliwierka.

Od 28 listopada po raz drugi w swoim życiu zaczyna walkę z chorobą nowotworową – neuroblastomą.

Pierwszy raz chorował w wieku 4 lat, jego guz był zakwalifikowany do III stopnia dojrzałości choroby. Szpital w Prokocimiu stał się jego drugim domem na 8 miesięcy. Po wyleczeniu bardzo często wracał tam na badania, jednak z upływem czasu wydawało się, że choroba na zawsze zniknie z jego życia. Norbertowi udało się od nowa zacząć normalnie żyć, bez strachu.

Niestety, pod koniec listopada 2017 roku, w trakcie corocznych badań kontrolnych w Prokocimiu padła niespodziewana, wręcz niemożliwa diagnoza: wznowienie choroby.

Norberta zakwalifikowano do grupy wysokiego ryzyka i agresywnego leczenia obejmującego bardzo mocną chemioterapię, zabieg chirurgiczny, autoprzeszczep, radioterapię, kwasy i przeciwciała.

Sprawowanie ciągłej opieki nad Norbertem całkowicie i na nowo zmieniło nasze życie prywatne jak i zawodowe. Koniecznością była częściowa rezygnacja z pełnoetatowej pracy zawodowej. Cały nasz czas i starania poświęcamy Norbertowi – on teraz tego bardzo potrzebuje. Tak czuje się najbezpieczniej. Na szczęście nie brakuje wokół nas ludzi dobrego serca, którzy wspierają nas w każdej potrzebie.
Z góry dziękujemy za każde wsparcie finansowe, które będzie dla nas teraz ogromną pomocą.
- mówią rodzice Norberta.

W tym momencie rodzina Norberta potrzebuje ok. 1,5 mln złotych na leczenie, a czas nie jest ich sprzymierzeńcem.

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym ”Kawałek Nieba” pomaga w leczeniu – ratuje życie i zdrowie dzieci i osób chorych, niepełnosprawnych oraz wspiera dzieci cierpiące z powodu niedożywienia, biedy, trudnej sytuacji życiowej.


Podczas weekendowej akcji wszystkie chętne osoby będą mogły wesprzeć finansowo chorego Norberta, a będą mogły zrobić to wrzucając pieniądze do puszek, z którymi na terenie całego wydarzenia będą przemieszczać się wolontariusze Fundacji.


Norbertowi można pomóc także poprzez dokonanie wpłaty na konto:

Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym “Kawałek Nieba”

Bank BZ WBK

31 1090 2835 0000 0001 2173 1374

Tytułem: “1354 pomoc dla Norberta Gumoli”Pomóżmy 12-letniemu Norbertowi w powrocie do zdrowia i normalnego życia!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy