bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Powstanie publikacja podsumowująca 50 lat działalności Zespołu Regionalnego "Limanowianie"


                                                                                        

 

Limanowski Dom Kultury wspiera Stowarzyszenie Przyjaciół Limanowian w realizacji zadania pn.”Pielęgnować tradycje ojców – podsumowanie 50 lat działalności Zespołu Regionalnego "Limanowianie" im. Ludwika Mordarskiego.”, na którego realizację Stowarzyszenie otrzymało dotację w kwocie 10000,00 zł.


Głównym celem realizowanego zadania jest wzmocnienie tożsamości lokalnej, podtrzymywanie, upowszechnianie i kultywowanie lokalnego dziedzictwa wśród dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów poprzez udokumentowanie działalności folklorystycznej zespołu oraz istnienia folkloru na obszarze Ziemi Limanowskiej. Publikacja w której znajdą się istotne informacje o historii i działalności Zespołu Regionalnego "Limanowianie", który jest ambasadorem regionu krzewiącym i popularyzującym niematerialne dziedzictwo tej ziemi w kraju jak i za granicą.

W publikacji znajdziemy także opracowane przez specjalistów informacje o najistotniejszych elementach kultury regionu: śpiewie, gwarze, muzyce, tańcach strojach, instrumentach i muzyce pasterskiej.


Więcej informacji o projekcie na stronie Stowarzyszenia www.limanowianie.pl.


Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy