bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Poznaj zimę od środka – zapraszamy na Zimowy Park Interakcje do LDK!


Limanowski Dom Kultury zaprasza do udziału w Zimowym Parku Interakcje, który będzie miał miejsce w niedzielę, 24 stycznia, od godz. 10:00 do godz. 14:00 w holu Limanowskiego Domu Kultury.

 

Wystawa „Zimowy Park Interakcje” to nowatorski pomysł na poznanie zimy w sposób edukacyjny, która udowadnia, że zima wcale nie musi być nudna.

Główną ideą wystawy jest pokazanie różnych ciekawych zjawisk i skojarzeń związanych z zimą. Atrakcje, które zobaczymy w najbliższą niedzielę przyciągną nie tylko najmłodszych, ale także dorosłe osoby. To zabawa dla całej rodziny!

 

Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli wziąć udział w Zimowych Eksperymentach, a więc zobaczyć zjawiskowe pokazy ze sztucznym śniegiem i suchym lodem w roli głównej! Dowiemy się czy można stworzyć własny śnieg, poznamy magiczny suchy lód i zobaczymy, jak tworzy się ciężka para a w bańkach mydlanych pojawia się obłok dymu. Wywołamy razem dżina z butelki i poznamy magiczną "trąbę słonia".


Ponadto na wszystkich, którzy odwiedzą w najbliższą niedzielę Limanowski Dom Kultury będą czekać warsztaty „Winter Art”, na których zima zostanie potraktowana w sposób artystyczny. Będziemy mogli podczas nich stworzyć zabawki nawiązujące do zimy jak np.: maskotki-pingwinki czy zimowe kartki wykonane metodą scrapbookingu.

Zimowy Park Interakcje to inicjatywa organizowana przez Park Edukacyjny INTERAKCJE z Warszawy. Jego specjalnością są eventy ekologiczne, które poprzez zabawę i autorskie programy nauczają dzieci jak oszczędzać środowisko.  W Parku znaleźć można urządzenia, które promują edukację ekologiczną: rowery produkujące prąd, wodną elektrownię, oczyszczalnię wody, komunikację bez prądu, recyklingowy plac zabaw i wiele innych. Ponadto Park Edukacyjny INTERAKCJE organizuje warsztaty ekologiczne, na których dzieci tworzą wynalazki, przeprowadzają eksperymenty i tworzą drugie życie rzeczy.

 

Park Edukacyjny INTERAKCJE jest też m.in. realizatorem Beskidzkiego Festiwalu Dobrej Energii, który zdobywa wiele nagród w kraju i za granicą, ostatnio I miejsca w konkursie Public Sektor Award - EPSA 2013.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy i odkrycia zimy na nowo!

 

WSTĘP WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy