bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „Ben-Hur” na ekranie od 19 sierpnia!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia współczesnej wersji jednego z najgłośniejszych filmów wszech czasów. „Ben-Hur” w reżyserii Timura Bekmambetova od 19 sierpnia w kinie Klaps!


Bogaty kupiec Juda Ben-Hur żyje w Jerozolimie na początku pierwszego stulecia, w czasach wielkiego niepokoju. Do miasta powraca jego brat Messala, aby stanąć na czele legionów rzymskich i rozprawić się z buntownikami zyskującymi coraz szersze wpływy. Ben-Hur odmawia bratu pomocy w zdławieniu powstania. Oskarżony o zdradę, zostaje skazany na lata ciężkich, niewolniczych prac. Przy życiu trzyma go jedynie myśl o zemście i powrocie do ukochanej. Jego los odmieni pewne spotkanie, dzięki któremu wyrównanie rachunków stanie się możliwe. Jakie szanse ma jednak niewolnik przeciwko największemu imperium świata?


Uhonorowany 11 Oscarami (rekord wyrównany dopiero w 1997 przez „Titanica” w reż. Jamesa Camerona) „Ben-Hur”, w reżyserii Williama Wylera (1959), na trwałe zapisał się w historii kina jako pierwsza superprodukcja, a 9-minutowy wyścig rydwanów to jedna z najsłynniejszych sekwencji w dziejach przemysłu filmowego. Czy tegoroczna ekranizacja powieści Lewisa Wallace’a poruszy i zachwyci w równym stopniu jak jej poprzednik z 1959 roku? Przekonamy się już od piątku.


Zapraszamy!

 


 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy