bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps – „Bóg nie umarł 2” na ekranie od 8 kwietnia


Już w najbliższy piątek na ekrany kin w całej Polsce wejdzie druga odsłona filmu o poszukiwaniu Boga we współczesnym świecie. Tym razem zobaczymy czy sprawy wiary można rozstrzygać przed sądem. „Bóg nie umarł 2” od 8 kwietnia w kinie Klaps.

 

Czy osoba wierząca może lub wręcz powinna ukrywać swoją wiarę w obliczu niewierzących? Czy wiara może kogoś obrażać lub szkodzić młodym umysłom?

Na takie pytania musi odpowiedzieć przed sądem nauczycielka liceum, którą oskarżono o to, że złamała przepis o świeckości instytucji państwowych, gdy podczas lekcji historii wspomniała o działalności Jezusa. Sądowy spór, który miał być lekcją pokory dla ludzi wierzących, przeradza się w niezwykłą dysputę o wolności sumienia, istnieniu Boga i potrzebie poszukiwaniu w życiu czegoś więcej niż dobra doczesne.

 

Bóg nie umarł 2” to druga część filmu, który poruszył serca i sumienia ponad 140 tysięcy polskich widzów, a przede wszystkim to pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania wyłącznie przy pomocy argumentów prawnych.

 

Zapraszamy!

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy