bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” na ekranie od 18 listopada!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza na powrót do magicznego świata Harry’ego Pottera, a to za sprawą najnowszego filmu na podstawie opowiadań J.K. Rowling. „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” od 18 listopada w kinie Klaps!


Akcja filmu "Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć" rozpoczyna się w 1926 roku. Newt Scamander wraca z wielkiej wyprawy, której celem było odnalezienie i opisanie szeregu fantastycznych zwierząt. Jego krótki pobyt w Nowym Jorku mógłby przejść niezauważony, gdyby nie pewien niemag (tj. amerykański mugol) o imieniu Jakub, źle skierowany magiczny przypadek oraz ucieczka kilku fantastycznych zwierząt Newta. Wszystko to może spowodować nie lada kłopoty, zarówno dla świata magicznego, jak i niemagów.


Film „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć” przenosi nas do nowej ery w świecie magii J.K. Rowling, dziesiątki lat przed narodzinami Harry’ego Pottera, po drugiej stronie kuli ziemskiej.


Zdobywca Oscara, Eddie Redmayne (Teoria wszystkiego), gra główną postać Newta Scamandera, zoologa w świecie czarodziejów, pod czujnym okiem reżysera Davida Yatesa, twórcy czterech ostatnich hitów z serii o Harrym Potterze.


Produkcja jest scenopisarskim debiutem J.K. Rowling, której ukochane przez czytelników książki o Harrym Potterze zostały zaadaptowane na potrzeby bijącej rekordy popularności serii filmów. Inspirację do scenariusza autorka zaczerpnęła z podręcznika Hogwartu „Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć”, napisanego przez stworzoną przez nią postać Newta Scamandera.


Praca nad filmem po raz kolejny połączyła twórców serii o Harrym Potterze, w tym producentów Davida Heymana, J.K. Rowling, Steve'a Klovesa i Lionela Wigrama. Natomiast funkcję producentów wykonawczych pełnili Tim Lewis, Neil Blair i Rick Senat.


Serdecznie zapraszamy!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy