bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „Księga dżungli” na ekranie od 15 kwietnia!


Kino Klaps w Limanowej już od najbliższego piątku zabierze nas w podróż do świata dzikich zwierząt, świata, który rozpala wyobraźnię. „Księga dżungli” w wersji Disneya będzie niezapomnianą przygodą opartą na historii, która porusza od pokoleń.

 

Przerażający tygrys Shere Khan, noszący na swym ciele szramy po walce z człowiekiem, postanawia wyeliminować z dżungli wszystko, co uważa za zagrożenie. Wychowany przez rodzinę wilków chłopiec o imieniu Mowgli przestaje być tam mile widziany. Zmuszony do porzucenia jedynego domu, jaki kiedykolwiek miał, wyrusza w fascynującą podróż, podczas której odkryje swoje pochodzenie. Jego przewodnikami są pantera Bagheera, która przyjmuje rolę srogiego mentora, oraz niedźwiedź – filozof Baloo. Trójka bohaterów napotyka na swojej drodze stworzenia, które nie zawsze życzą Mowgliemu jak najlepiej. Są to między inny mi pyton Kaa oraz podstępny Król Louie, starający się wydobyć od Mowgliego tajemnicę nieuchwytnego i śmiertelnie niebezpiecznego „szkarłatnego kwiatu” – czyli ognia.

 

Księga dżungli” w reżyserii Jona Favreau to oparty na motywach ponadczasowych opowiadań Rudyarda Kiplinga film fabularny, powstały w wyniku inspiracji klasyczną animacją Disneya o tym samym tytule. Dzięki zastosowaniu najnowocześniejszych technik, „Księga dżungli” w spektakularny sposób łączy sceny kręcone z udziałem aktorów z obrazami wygenerowanymi komputerowo. W roli Mowgliego, jedynego człowieka w filmie, zobaczymy debiutanta Neela Sethiego. Ma on obecnie 11 lat i został wybrany spośród tysięcy kandydatów, którzy ubiegali się o tę rolę w ramach międzynarodowego castingu. Pozostałe postacie: Baloo, Baghira czy też Shere Kahn są wygenerowane komputerowo.

 

Serdecznie zapraszamy na najnowszą produkcję disneya, film realistyczny, ale nie pozbawiony ciepła i rodzinnych wartości.

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy