bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - "Na bank się uda" na ekranie od 16 sierpnia!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza do obejrzenia nowej polskiej komedii kryminalnej w gwiazdorskiej obsadzie. Trzech starszych panów postanowiło napaść na bank. Brak wiedzy i doświadczenia nadrabiają determinacją na tyle skutecznie, że udaje im się obrabować kilka placówek. Z łupu nie wydają ani eurocenta. Szybko łapie ich policja. Dziś odsiadują wyrok i w oczach innych osadzonych są gwiazdami. Premiera filmu "Na bank się uda" od 16 sierpnia na ekranie polskich kin również kina Klaps!


„Na bank się uda ” to klasyczna komedia kryminalna - szalone tempo akcji, wyraziste postaci i dowcipne dialogi. A to wszystko oparte na autentycznych zdarzeniach, które zapoczątkowały scenariusz autorstwa Szymona Jakubowskiego.

Fabuła filmu rozpoczyna się od brawurowego napadu na bank, którego dokonują trzej starsi panowie. Doskonale przygotowani, uzbrojeni po zęby i w maskach na twarzy, pod okiem kamer monitoringu wchodzą do banku i włamują się do podziemnego sejfu.

Kiedy policja przyjeżdża na miejsce, ze zdziwieniem stwierdza, że nic nie zginęło. Ale czy na pewno?

I tak splatają się losy trzech staruszków, młodego hakera i policyjnego informatyka. Jest i piękna dziewczyna. Pozostaje tylko pytanie, co czeka ich na końcu tej przygody, nagroda czy więzienna cela?

Chociaż ta historia wydarzyła się w Niemczech, do stworzenia filmu zainspirowała polskiego reżysera. Szymon Jakubowski (m.in. „Jak żyć?”) na podstawie jej wątków reżyseruje komedię kryminalną. Gatunek to niełatwy, bo z jednej strony trzeba zmierzyć się z pamięcią o tytułach takich jak „Vabank” lub „Kiler”, z drugiej - ze stereotypem, według którego polskie filmy częściej żenują niż bawią.

Szansa na powodzenie jest tym większa, że w „Na bank się uda”, jak deklarują jego twórcy, ma chodzić nie tylko o dobrą zabawę, ale również o zwrócenie uwagi na tych, dla których zwykle w świecie filmu miejsca brakuje - na seniorów. - Kiedy niemiecka policja zapytała trzech starszych rabusiów, dlaczego to zrobili, odpowiedzieli, że chcieli pokazać, że jeszcze coś znaczą, że mogą dokonać czegoś, może niemoralnego, ale spektakularnego - opowiada Jakubowski. - Bohaterowie w moim filmie są nieco inni - napadają na bank, bo do tego zmusiła ich sytuacja ekonomiczna, bo system, który powinien zapewnić im godną starość, nie działa - tłumaczy.

W rolach głównych w „Na bank się uda” zagrali: Marian Dziędziel, Lech Dyblik, Adam Ferency i Maciej Stuhr. Partnerują im: Józef Pawłowski, Emma Giegżno i Paulina Gałązka, atakze Przemysław Sadowski, Magdalena Walach, Michał Mikołajczak i Bronisław Cieślak.
 

Bilety można nabyć w kasie kina Klaps jak również za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Zobacz jak wygląda nowa sala kinowa https://www.ldk.limanowa.pl/nwm/1324/kino-klaps-otwarte-w-nowym-miejscu-zapraszamy-na-ulice-lososinska-23-w-limanowej

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy