bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps – „Paddington” na ekranie od 2 stycznia!


Już od piątku zapraszamy całe rodziny na ekranizację szalonych przygód najsłynniejszego niedźwiadka na świecie. „Paddington” od 2 stycznia w kinie Klaps.

Któż nie zaopiekowałby się małym sympatycznym misiem siedzącym samotnie na wielkim dworcu kolejowym? Państwo Brown z dziećmi bez wahania przygarnęli uroczego niedźwiadka w czerwonym kapeluszu i.... odtąd już nic nie było jak dawniej. Do Londynu miś Paddington przybył w tajemniczy sposób aż z Peru, ale ta podróż to dopiero początek przygód niezwykłego zwierzaka. Spokojne życie Jonathana Browna i jego siostry będzie teraz pełne nie tylko prześmiesznych sytuacji, ale i niesamowitych, magicznych zdarzeń.
 
Uroczy niedźwiadek imieniem Paddington po raz pierwszy skradł serca dziecięcej publiczności w 1958 roku – gdy Michael Bond powołał go do życia jako głównego bohatera książki „Miś zwany Paddington”. Zarówno ta, jak i kolejne części tworzące serię „Miś Paddington” sprzedały się na całym świecie w gigantycznym nakładzie 35 milionów egzemplarzy i zostały przetłumaczone na 40 języków. Przybyły z odległego Peru mały niedźwiadek, którego idealne maniery oraz dobre intencje prowadzą często do wielu komicznych sytuacji oraz momentów absolutnego chaosu, zyskał fanów w każdym zakątku globu, a jego przygody obecnie uznawane za klasykę literatury dziecięcej.
 
Jak wyjaśnia David Heyman, producent wszystkich ośmiu części serii filmowej o Harrym Potterze, opowieści o misiu Paddingtonie sprawdzają się również znakomicie w czasach współczesnych. „Gdy wróciłem przypadkiem do tych książek ponad 9 lat temu, zaskoczyło mnie to, że ciągle były tak dowcipne i wciągające”, mówi Heyman. „Rozbawiły mnie do łez, ale także poruszyły do żywego. Esencją opowieści o Paddingtonie jest historia outsidera poszukującego dla siebie domu – każdy potrafi utożsamić się z taką postacią”.
 
Historia misia Paddingtona to fantastyczna opowieść dla wszystkich dzieci i... ich rodziców.
 
Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy