bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Premiera w kinie Klaps - „W samym sercu morza” na ekranie od 4 grudnia!


Kino Klaps w Limanowej zaprasza na premierę najnowszego filmu Rona Howarda „W samym sercu morza”. Historia Moby'ego Dicka nigdy nie była tak wyrazista i poruszająca!

 

Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film "In the Heart of the Sea" przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

 

Obraz Rona Howarda stanowi ekranizację powieści Nathaniela Philbricka znanej w Polsce pod tytułem "W samym sercu morza". Książka przedstawia prawdziwą historię katastrofy statku wielorybniczego Essex, który w 1819 roku został staranowany przez wielkiego kaszalota. Ocalała załoga wyruszyła trzema małymi szalupami ku wybrzeżu Ameryki Południowej. Podczas trwającej trzy miesiące żeglugi rozbitkowie walczyli z głodem, pragnieniem, chorobami i lękiem. Aby przeżyć, posuwali się do najstraszniejszych czynów, nawet kanibalizmu.

 

W filmie zobaczymy Chrisa Hemswortha, Cilliana Murphy'ego, Bena Whishawa, Brendana Gleesona i Benjamina Walkera.

 

Zapraszamy!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy