bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych 2014
Limanowski Dom Kultury zaprasza na kolejną edycję PRZEDWIOŚNIA MAŁYCH FORM TEATRALNYCH. Ten kilkudniowy festiwal, w trakcie którego miłośnicy teatru będą mieć dostarczonych wiele miłych wrażeń, odbędzie się już po raz czwarty, tym razem w dniach 12, 13 i 14 marca 2014 roku.Na deskach LDK wystawione zostaną trzy sztuki: „Kredyt Zaufania”, „Ławeczka” oraz „Kabaret Kici Koci”. 


12 marca 2014 – godz. 18:00
ŁAWECZKA


Piotr Cyrwus, aktor teatralny, absolwent PWST w Krakowie, już raz brał udział w Przedwiośniu Małych Form Teatralnych, wcielając się w rolę Oficera Armii Czerwonej. Tym razem wystąpi u boku Iwony Konieczkowskiej (aktorki związanej z Teatrem STU i Teatrem Ludowym w Krakowie) w sztuce „Ławeczka”. Jest to spektakl kameralny, wręcz intymny. Jego bohaterowie są przeciętni, nie pierwszej młodości, z niezbyt udanym życiem w dorobku. Ich spotkanie w parku jest przypadkowe, lecz zarówno jedno, jak i drugie przyszło tu w tym samym celu - znalezienia partnera do erotycznej przygody, która ubarwiłaby ich szarą egzystencję, pozwoliła, choć na chwilę zapomnieć o samotności. 
„Ławeczka” jest połączeniem tragikomedii i musicalu, gdzie muzyka i piosenki uatrakcyjniają przekaz. Sztuka ta jest pełna humoru i zaskakujących zwrotów akcji, a dzięki komediowo – muzycznej formie jest przystępna i nieskomplikowana w odbiorze. 


13 marca 2014 – godz. 18:00
KREDYT ZAUFANIA„Kredyt zaufania” to lekki i dowcipny show o sprawach nieważnych i podstawowych, takich jak : związki, życie płciowe, czy niespełnione marzenia. To monodram utrzymany w konwencji kursu rozwoju osobistego, którego główną bohaterką jest profesjonalna Trenerka, która z potrzeby lepszego zademonstrowania materiału, wciela się w przykładowe postacie. W ciągu godzinnego kursu, prowadząca Trenerka pomoże pozbyć się lęków, uwolni emocje i wreszcie wesprze w rozdmuchaniu nadziei. Wystarczy dać jej tylko… kredyt zaufania. 
Na scenie króluje zdolna aktorka młodego pokolenia Iza Kała, absolwentka łódzkiej filmówki i laureatka wielu nagród teatralnych, która bawi do łez. Wspiera ją wspaniały duet kobiet: Zuzia Falkowska, twórczyni akompaniamentu w stereo i 3D oraz Aneta Wróbel, reżyserka sztuki, autorka scenariuszy do filmów fabularnych, seriali telewizyjnych i musicali. 
Spektakl ten zdobył wiele nagród, m.in. 1-sze miejsce na XIV ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie WLKP czy nagrodę dla Najlepszej Aktorki na Ogólnopolskim Festiwalu Teatralnym WrzAWA w Warszawie. 
Recenzje spektaklu mówią same za siebie: to przedstawienie wprawia w szampański nastrój, „nie ma tam szamańskich sztuczek, zaklęć i interwencji duchów. Ale jest uzdrawianie salwami śmiechu”.


14 marca 2014 – godz. 18:00
KABARET KICI KOCIZiuta Zającówna to bardzo znacząca postać krakowskiego środowiska teatralnego. Jest aktorką, reżyserką i wykładowcą Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie, laureatką nagród na międzynarodowych festiwalach teatralnych i stypendystką Polsko-Amerykańskiej Fundacji Fulbrighta. „Kabaret Kici Koci”, którego premiera odbyła się 

w ramach Nocy Poezji w Krakowie to zbiór wierszy scenek, monologów, które Miron Białoszewski pisał od lat 70-tych do ostatnich chwil swojego życia. Nadmiar groteski, humoru, abstrakcji, wprowadza na scenę przyjemny chaos, który jest kwintesencją opisywanej przez Białoszewskiego gorzkiej rzeczywistości Polski Ludowej. 
Mimo iż tekst docelowy jest dobry i pasjonujący to nigdy nie zostanie on w pełni doceniony, jeśli jego interpretacji nie podejmie się właściwa osoba. Na szczęście na flirt z tekstami Białoszewskiego zdecydowała się Ziuta Zającówna i dzięki niej na scenie aż huczy od ekspresji. Artystka w pełni potrafi zobrazować obraz lat 80-tych w oczach Mirona Białoszewskiego i przede wszystkim przypomnieć na czym polegał stary, dobry kabaret literacki.

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych to dla mieszkańców Limanowej i okolic wydarzenie jedyne w swoim rodzaju. Sztuka i zabawa idą tu w parze i pokazują, że małe może być wielkie.

Bilety w cenie 15 zł i karnety w cenie 35 zł można zamawiać telefonicznie pod numerem telefonu: 18 33 71 603 lub drogą mailową: biuro@ldk.limanowa.pl, a także nabyć osobiście w biurze LDK, w godzinach od 8:00 do 16:00.

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy