bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Przedwiośnie Małych Form Teatralnych" 2019 w LDK!


Przedwiośnie Małych Form Teatralnych 2019!

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych to wyjątkowe wydarzenie na mapie kulturalnej Limanowej. Od 2011 roku, Limanowski Dom Kultury, dostarcza wielbicielom teatru miłych wrażeń, prezentując wczesną wiosną spektakle i monodramy z udziałem artystów z całej Polski.

W tym roku zapraszamy wszystkich kochających teatr na "Przedwiośnie Małych Form Teatralnych", które będzie trwało trzy dni od 13 do 15 marca 2019. Na widzów czekać będzie cały wachlarz emocji, a na scenie wystąpią znani i lubiani polscy aktorzy.
 
Wszystkie spektakle odbędą się w sali kinowej przy ul. Łososińskiej 23 w Limanowej.
 
W tym roku podczas "Przedwiośnia Małych Form Teatralnych" zobaczymy następujące spektakle:

 
"BYŁEM...SZWEJK" – 13 MARCA 2019 (środa), GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ
 
„Przygody Dobrego Wojaka Szwejka” Jarosława Haszka to niewątpliwie powieść kultowa. Mówi się, że obok powieści „Na zachodzie bez zmian” Ericha Remarque’a jest pozycją, najdoskonalej obrazującą grozę, paradoksy i tragizm pierwszej wojny światowej. Jej atutem jest niewątpliwie błyskotliwy humor czeskiego autora, swoista filozofia przetrwania głównego bohatera, jak i tajemnica, dotycząca dalszych losów słynnego żołnierza cesarsko-królewskiej armii.

Przygody Szwejka urywają się nagle, wraz ze śmiercią ich autora. Literaturoznawcy i historycy mogą jedynie domniemywać, jak dalej potoczyłyby się losy głównego bohatera. Najprawdopodobniej przetrwałby wojnę i wróciłby (podobnie jak sam autor) do ukochanej Pragi, aby znów oddawać się ulubionym uciechom: piciu piwa w uroczych wyszynkach oraz nieustającej gawędzie, pewnie też o przeżyciach wojennych.

„Józefa Szwejka Wspomnienia Wojenne” to właśnie wycinek z powojennych losów bohatera, jedna z biesiad, podczas których – czekając na przyjaciela sapera Wodiczkę – umila współtowarzyszom czas opowieściami z frontu. Niepodrabialny humor Haszkowej prozy łączy się z refleksją nie tylko na temat samej wojny, lecz i tego, jak zmienia ona ludzi.

Autor – Jarosław Haszk
Obsada – Marek Pyś
Reżyseria – Maciej Ferlak
Scenografia – Grzegorz Hardulak
Tłumaczenie i adaptacja – Adam Miklasz
Muzyka – Andrzej Szal
 
SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !
 
 
"CIOTKA NA WYDANIU" – 14 MARCA 2019, GODZINA 18:00, WSTĘP 20 ZŁ

Co się może wydarzyć, gdy w życie młodego małżeństwa zacznie ingerować osoba trzecia? Jak pogodzić ideę rodzinnego szczęścia z "dobrymi radami" ukochanej Cioci?

„Ciotka na wydaniu” to spektakl dla dorosłych Józefa Blizińskiego, komedia w jednym akcie. Rodzinne perypetie młodego małżeństwa - Augusta i Emilii, w którego życie ingeruje niesforna ciotka Filomena. August próbuje się usamodzielnić i stać niezależnym mężczyzną. Jego żona zostaje postawiona przed trudnym wyborem: przystać na warunki Ciotki, czy pozostać lojalną wobec męża.

Tymczasem Stara Panna z braku miłości staje się coraz bardziej nieznośna dla ambitnego Augusta, który nie może już wytrzymać jej wyrzutów i postanawia zeswatać kobietę z Hilarym, by Filomena wreszcie zajęła się własnym życiem. Hilary - przyjaciel Augusta, który z kobietami miał nie jedno do czynienia i zna je można by rzec na wylot... postanawia zdobyć miłość Ciotki, a tym samym uratować rodzinne szczęście.

Ubaw do łez gwarantowany!

Autor : Józef Bliziński
Obsada:
Emilia - Violetta Romul-Pomietło
Ciotka Filomena - Paweł Kowalczyk
August – Józef Więcławek
Hilary – Krzysztof Pomietło/ Wojciech Trela
Reżyseria – Krzysztof Pomietło
Muzyka – Szymon Suchoń

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !
 
 
"PEWNIAK" – 15 MARCA 2019, GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ

Sławomir Głodek - to główny i jedyny bohater sztuki (w tej roli: Sebastian Cybulski), który jak każdy, ma w swoim życiu moment, chwilę, że jest czegoś na 100% pewien. Poznajemy go w jego najważniejszym dniu - w dniu jego ślubu. Przed nim fortuna, beztroskie szaleństwo, bogata narzeczona, najlepszy przyjaciel - jednym słowem "hajlajf". Ten dzień ma zmienić cały jego świat. Odmieni, ale nie do końca tak, jakby sobie tego życzył. Jak mówi odwieczne prawo natury: mały kamień wywołuje ogromną lawinę; czy też ruch skrzydeł motyla, może wywołać tsunami na drugim krańcu świata. Jeden błąd, jedno niedopatrzenie, zbyt pewna wiara w siebie i w swoje możliwości, i cały misterny plan jego życia zaczyna się walić, niczym domek z kart. Sławek jest jednak człowiekiem, który łatwo nie sprzedaje swojej skóry. Podejmuje walkę ze swoim losem i próbuje przywrócić wszystko do ładu i składu, tak jak miało to wyglądać. Czas płynie nieubłaganie, zegar tyka, a on musi walczyć o swoje przetrwanie. Czy mu się uda?

Autor: Marek Pituch
Obsada – Sebastian Cybulski
Reżyseria – Jakub Wons
Scenografia - Adam Grządziel
Muzyka i światło – Szymon Suchoń
 
SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD 16 LAT !

Bilety na spektakle w cenie :
"BYŁEM...SZWEJK" – 13 MARCA 2019 (ŚRODA), GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ
"CIOTKA NA WYDANIU" – 14 MARCA 2019 (CZWARTEK), GODZINA 18:00, WSTĘP 20 ZŁ
"PEWNIAK" – 15 MARCA 2019 (PIĄTEK), GODZINA 19:00, WSTĘP 20 ZŁ

Karnet na wszystkie spektakle – 50 złotych

Zapraszamy !

Bilety do nabycia w siedzibie kina KLAPS przy ul. Łososińskiej 23 (budynek OSP Łososina Górna), w godzinach pracy kasy kina oraz na stronie www.ldk.limanowa.pl
Karnety do nabycia tylko w Kasie Kina KLAPS.


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez starline – pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy