bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Przedwiośnie Małych Form Teatralnych w Limanowskim Domu Kultury


Limanowski Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na kolejną edycję "Przedwiośnia Małych Form Teatralnych" - wydarzenia, które na stałe wpisało się w kalendarz imprez LDK.

W tym roku organizatorzy postawili na przebojowość, młodość i komediową formę spektakli.  "Kim jest Krysia?" oraz "Zwierzenia bezrobotnego aktora" do obejrzenia 14 i 28 marca na deskach Limanowskiego Domu Kultury.14 marca 2015, godzina 19:00 - "Kim jest Krysia?"

Do mieszkania gwiazdy disco polo puka nieśmiała dziewczyna. Drzwi otwiera aspirująca do roli celebrytki żona muzyka. Wiadomość jaką przynosi nieznajoma przewróci życie kobiety do góry nogami. Starcie wiejskiej prostoty i łatwowierności z wielkomiejską obłudą i konsumpcjonizmem. Miłość – nienawiść, bezduszność – współczucie, czyli portret kobiet przez pryzmat nagłych i nieoczekiwanych wypadków. To wszystko zmierza do zadania pytania – Kim jest Krysia?

W rolach głównych sobotniego spektaklu "Kim jest Krysia?" wystąpią :

Hanna Konarowska - aktorka filmowa i teatralna, znana z takich filmów jak "Lejdis", "Nad życie" i "Wkręceni 2" oraz seriali "Pitbull", "Na dobre i na złe", "Przyjaciółki" i "M jak miłość".
Magdalena Górska - absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej, znana widzom z filmów "Testosteron", "Skazany na Bluesa", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" czy z seriali "Klan", "M jak miłość", "Glina". Obecnie związana z Teatrem Ognisko i Teatrem Współczesnym w Warszawie.

Reżyseria : Jakub Wons
Scenografia : Adam Grządziel
Muzyka : Szymon Suchoń


28 marca 2015, godzina 19:00 - "Zwierzenia bezrobotnego aktora"

Marcin Zarzeczny przedstawi prawdziwą opowieść o determinacji w dążeniu do realizacji marzeń. Sceny z życia bezrobotnego artysty ujęte w spektaklu są na tyle uniwersalne, że każdy człowiek bez pracy zobaczy w nich obraz samego siebie. O sprawach ważnych i trudnych mówi się tu w sposób lekki i żartobliwy, bez użalania się nad własnym losem, a główny nacisk położony jest na budowaniu atmosfery intymnej relacji bohatera z widzem, zbliżonej formą do rozmowy bliskich przyjaciół.


Marcin Zarzeczny, w formie autorskiego monologu, opisuje swoje doświadczenia związane                        z poszukiwaniem pracy. "Zwierzenia..." to monodram, który powstał w kuchni bezrobotnego aktora, w ciągu dwóch lat został wystawiony ponad 70 razy w kilkudziesięciu miastach Polski, na Islandii i w Iranie, a fragmenty scenariusza zostały trzykrotnie opublikowane w USA.  
 
Tekst, reżyseria, opracowanie muzyczne, wykonanie: Marcin Zarzeczny
Aranżacja Piosenki Bezrobotnego Aktora: Anita i Bartek Dermontowie.Zapraszamy do Limanowskiego Domu Kultury 14 i 28 marca o godzinie 19:00 na teatralną ucztę. Gwarantujemy dobrą zabawę, pierwszoligową obsadę aktorską i spektakle na najwyższym poziomie.

Bilety w cenie 15 zł na każdy ze spektakli lub karnet na obydwa wydarzenia w cenie 25 zł można nabyć w sekretariacie LDK w godzinach od 8:00 do 16:00 (przedsprzedaż) lub bezpośrednio przed spektaklami w kasie kina KLAPS.


Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy