bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Przedwiośnie Teatralne w LDK


Limanowski Dom Kultury zaprasza na kolejną porcję wspaniałego teatru czyli "Przedwiośnie Teatralne".

Przez trzy dni od 10 do 12 marca 2017 na sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury miłośnicy teatru będą mieli okazję uczestniczyć w organizowanym od wielu lat "Przedwiośniu Teatralnym", które pierwotnie prezentowało tylko i wyłącznie małe formy, a od roku 2016 na scenie oprócz monodramów czy małych form publiczność może podziwiać duże formy teatralne.W tym roku podczas "Przedwiośnia teatralnego" zobaczymy :


10 marca 2017 o godzinie 19:00 spektakl krakowskiej sztuki na wynos "...I ZAWSZE PRZY MNIE STÓJ" Tomasza Jachimka w reżyserii Dariusza Starczewskiego. Komedia o kłamstwie, z podróżą w czasie i przestrzeni w tle, w rewelacyjnej obsadzie. Na scenie Elżbieta Bielska, która z ogromną charyzmą angażuje uwagę widza i steruje tempem spektaklu. Z kolei Ewa Błachnio, znana dotąd szerokiej publiczności ze swojej kabaretowej przeszłości, daje się poznać jako aktorka subtelna i wrażliwa, niewyrzekająca się jednak definitywnie swojej vis comica.

A co o samej sztuce napisał autor ? - "Każdy kłamie. Aby coś ukryć, aby lepiej wypaść, albo ot tak, dla zabawy, żeby ubarwić i żeby wyszło ciekawiej. Jedni lepiej, inni gorzej. Są prawdziwi mistrzowie w tej dziedzinie – utalentowani, z bożą ikrą, finezyjni. Są też toporne matoły (na przykład sprzedawcy polis ubezpieczeniowych), którzy rąbią wyuczone formułki bez wdzięku, polotu i krztyny wyobraźni.

Groźnie i jednocześnie fascynująco robi się, kiedy dwie inteligentne kobiety zaczynają walczyć o mężczyznę. Wtedy kłamstwo staje się niczym oddech – jest niezbędne, niezauważalne, czasem przyciężkawe, aby po sekundzie stać się przyjemnym, leciutkim, ledwo zauważalnym podmuchem. A jeszcze kiedy sztukę kłamania biorą na siebie dwie świetne aktorki (Elżbieta Bielska i Ewa Błachnio), które wcielają się w cztery różne postaci – możemy mówić o maestrii fałszu.

Dalecy jesteśmy od szowinistycznego stwierdzenia, że płeć piękna kłamstwo ma we krwi. Jeśli jednak powiemy, że w tej dziedzinie niewiasty są dużo bardziej utalentowane i wdzięczne od facetów, to nikt nie powinien się pogniewać. Bo to mniej więcej tak, jakby obrazić się na stwierdzenie, że czarnoskórzy lepiej grają w koszykówkę i są szybsi na 100 metrów. Tak już po prostu jest ".11 marca 2017 o godzinie 17:00 zapraszamy na "SCENARIUSZ DLA 3 AKTORÓW" Bogusława Schaeffera. Aktorskie trio w składzie Marek Pyś, Maciej Ferlak i Piotr Warszawski nie tylko posługuje się oryginalnym tekstem, ale również pozwala sobie na improwizację co sprawia, że tekst napisany pod koniec lat sześćdziesiątych skrzy się nieprawdopodobnie aktualnym dowcipem językowym i sytuacyjnym. Konwencja spektaklu to nie tylko gra sceniczna ale również ciągły dialog, a nawet współpraca z publicznością, więc widz wciągnięty jest w spektakl od pierwszych minut pojawienia się aktorów na scenie. Publiczność spędzi 70 minut nie tylko poznając historię dwóch aktorów i reżysera, którzy próbują nieudolnie stworzyć sztukę teatralną, ale również świetnie się bawiąc.


12 marca 2017 o godzinie 17:00 aktorzy Teatru Robotniczego im. Bolesława Barbackiego w Nowym Sączu przedstawią ostatnią ze sztuk Moliera "CHORY Z UROJENIA".

Wielopłaszczyznowa komedia Moliera ukazuje w krzywym zwierciadle chorobę nas samych - lęk, niepokój i samotność. A wszystko to w barwnym kostiumie podszytym humorem, z całą paletą bliskich nam przecież ludzkich przywar. Na celowniku Moliera znalazła się tym razem ludzka skłonność do... wymyślania sobie chorób. Hipochondria głównego bohatera Argana staje się pretekstem do sprawdzenia otoczenia i wierności najbliższych.


Zapraszamy na trzy dni wiosennej uczty teatralnej do Limanowskiego Domu Kultury.


Bilety w cenie 20 złotych na każdy ze spektakli można zakupić w kasie Kina Klaps w godzinach pracy kina oraz drogą elektroniczną za pośrednictwem strony internetowej www.ldk.limanowa.pl.

Karnety na wszystkie spektakle „Przedwiośnia Teatralnego”, w cenie 45 zł, będą do nabycia tylko w kasie Kina Klaps.Plakat opracowano o: Sztandar plik wektorowy utworzone przez starline - pl.freepik.com
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy