bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Przedwiośnie Teatralne w Limanowskim Domu Kultury


Limanowski Dom Kultury zaprasza na Przedwiośnie Teatralne, które odbędzie się w dniach 11 – 13 marca 2016 na deskach sceny LDK. Trzy weekendowe dni będą wypełnione spektaklami na najwyższym poziomie aktorskim i reżyserskim. Dostarczą nie tylko rozrywki, ale i wielu przemyśleń i refleksji.

 

Przedwiośnie Teatralne to wyjątkowe wydarzenie na mapie kulturalnej Limanowej. Od 2011 roku, Limanowski Dom Kultury, dostarcza wielbicielom teatru miłych wrażeń, prezentując wczesną wiosną spektakle i monodramy z udziałem artystów z całej Polski. Do tej pory na deskach limanowskiej sceny gościli m.in. Piotr Cyrwus, Hanna Konarowska, Krystyna Podlewska, Teatr KTO z Krakowa czy Teatr z Rabki.

 

Podczas tegorocznego Przedwiośnia zaprezentowane zostaną trzy spektakle. W piątek o godz. 19:00 zapraszamy do obejrzenia komedii dla dorosłych ( wstęp dla osób od 16 roku życia) „Ratuj się kto rodzi!”. Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy musi zmierzyć się z nowym zadaniem – z ojcostwem – i wszystko byłoby w porządku gdyby nie jego najlepszy przyjaciel Roger, który wystawia Andy'ego na liczne próby. A kim jest Roger? Jego prawdziwe oblicze okaże się dla wielu niespodzianką.

 

Autorem sztuki jest Marek Pituch, który występuje również w roli Andy'ego. Jako Roger towarzyszy mu Jakub Wons.

 

W sobotę, 12 marca o godz. 17:00, na deskach sceny LDK wystąpi Teatr Robotniczy im. Bolesława Barbackiego działający pod patronatem Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu. Widzowie zanurzą się w świat wykreowany przez Aleksandra Fredrę za pośrednictwem sztuki „Damy i Huzary”. Spektakl ten wyreżyserowany przez Janusza Michalika jest 353. premierą teatru.

 

„Damy i Huzary” to jedna z najsłynniejszych komedii Aleksandra Fredry. Jej akcja toczy się w domu Majora na wsi, który wczasuje się tam z grupą przyjaciół - huzarów. Kawalerski błogostan nie trwa jednak długo. Majora odwiedzają bowiem trzy siostry razem ze "świtą", które postanawiają wprowadzić w życie swoje plany, dotyczące ożenku Majora. Jak będzie wyglądała realizacja tych planów i czym się zakończy? Dowiemy się 12 marca.

 

Na koniec Przedwiośnia Teatralnego organizatorzy przygotowali najnowszą premierę Teatru „Co się stało?!” działającego przy Limanowskim Domu Kultury. 13 marca o godz. 17:00, odbędzie się premiera spektaklu „Zołzy” Izabeli Degórskiej.

 

W sztuce zderzone zostają skrajne postawy dojrzewających i dynamicznie zmieniających się bohaterek. Kiedy pierwsza zmierza ku abstrakcyjnym ideałom lansowanym przez kolorowe czasopisma, druga zmaga się z przyziemnymi problemami. A przecież każda z nich głęboko przeżywa swoje porażki. „Zołzy” to dwa, niezwykle żywe i emocjonalne, przeplatające się monologi licealistek – Niuni i Kariny. A w tych rolach Agnieszka Leśniak i Kinga Król.

 

 

Bilety na wydarzenia można nabyć w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. W dniach od 11 do 13 marca będą one do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem każdego ze spektakli w kasie kina Klaps.

 

Ceny biletów:

Ratuj się kto rodzi” - 15 zł

Damy i Huzary” - 15 zł

Zołzy” - 5 zł

Karnet na wszystkie spektakle – 30 zł

 

Zapraszamy do udziału !

 

Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez starline - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy