bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Przyjdź na przysięgę wojskową żołnierzy 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej


Wraz z dowódcą 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej oraz lokalnymi władzami samorządowymi zapraszamy na przysięgę wojskową żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej 114 Batalionu Lekkiej Piechoty w Limanowej, która odbędzie się 1 października 2022 r. o godz. 10.00 na Rynku Głównym w Limanowej.


Ta uroczysta i podniosła chwila jest zwieńczeniem długofalowych starań, aby „WOJSKO” powróciło na tereny Beskidu Sądeckiego. Rotę Przysięgi Wojskowej złożą bowiem mieszkańcy naszego terenu, którzy wstąpili w szeregi Wojsk Obrony Terytorialnej.


Podczas uroczystości będziecie Państwo mogli zobaczyć z bliska sprzęt wojskowy, a także porozmawiać z rekruterami, którzy odpowiedzą na pytania odnośnie służby wojskowej oraz przybliżą możliwości kariery zawodowej w Wojsku Polskim. 

 

W trakcie uroczystej przysięgi wojskowej zagra również orkiestra wojskowa, nie zabraknie także tradycyjnej wojskowej grochówki oraz stoisk promocyjno-regionalnych.


Na najmłodszych czekać będzie atrakcyjna strefa edukacyjno-zabawowa, gdzie będzie rozmieszczony tor przeszkód, kamuflaż wojskowy, umundurowanie małego żołnierza, rzut zabawkowym granatem, a na koniec zdjęcia z maskotką 11 MBOT.


Uwaga – w dniu organizacji uroczystości w godz. od 7:00 do 17:00 odcinek DK28 w obrębie rynku będzie zamknięty dla ruchu pojazdów.


Regulamin uroczystości pod linkiem https://miastolimanowa.pl/2022/09/1-pazdziernika-uroczysta-przysiega-zolnierzy-11-mbot-na-limanowskim-rynku/?fbclid=IwAR0ReVuF_F_3e_l9r-Cn8E86amgrborxoJrlC3Cs5KBwoO3NPezWbJzAu6s

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy