bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Pszczółka Maja”, „Bogowie”, „Jako w piekle tak i na ziemi” – w kinie Klaps od 17.10


Najbliższy tydzień, zapowiada się w naszym kinie niezwykle różnorodnie. Zarówno ci najmłodsi, jak i ich rodzice będą mogli znaleźć coś dla siebie. A to za sprawą przygód Mai, biografii Zbigniewa Religi oraz mrożącej krew w żyłach historii o podziemiach Paryża.
 
„Pszczółka Maja” to uskrzydlająca opowieść o najbardziej rezolutnej pszczółce w dziejach. Tym razem ktoś wykradł z ula bezcenne pszczele mleczko, bez którego zagrożone jest życie samej Królowej. Podejrzenie pada na małą Maję, której natura nie mieści się w sztywnych ramach pszczelej dyscypliny. Mała pszczoła frunie więc z ula czym prędzej, by na własne skrzydło znaleźć złodzieja i udowodnić swą niewinność. W tej pełnej szalonych przygód eskapadzie towarzyszyć jej będzie wierny i nieco niezdarny przyjaciel Gucio, a także cała gromada kolorowych mieszkańców łąki, których oczaruje jej nieodparty urok.

Sympatyczna pszczółka Maja i jej przyjaciele to ukochani bohaterowie milionów nie tylko małych widzów. Ich nowe przygody to jak zawsze potężna dawka znakomitej zabawy i pozytywnych emocji.
 
 
„Bogowie” to oparta na faktach, filmowa opowieść o życiu profesora Zbigniewa Religi, który w latach 80. dokonał pierwszego w Polsce, udanego przeszczepu serca. Portret wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, profesor przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze. Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Jest to prawdziwy portret buntownika, który całe życie chciał być pierwszy. Profesor uratował życie tysięcy ludzi, ale nie wszystkie operacje zakończyły się powodzeniem.
Religa codziennie podejmował decyzje, które mogły zaważyć o życiu i śmierci pacjentów.
 
“Bogowie” to film o wielkiej ambicji i sile woli, ale także o cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces.
 
 

„Jako w piekle i na ziemi” opowiada o tym jak dwójka archeologów poszukuje zaginionego skarbu w katakumbach pod Paryżem. Pod ulicami Paryża kilometrami ciągną się katakumby, wieczny dom dla niezliczonych dusz. Kiedy zespół badaczy zapuszcza się w ten niezbadany labirynt kości, miasto umarłych odkrywa przed nimi swój mroczny sekret.
 
Horror "Jako w piekle, tak i na ziemi" to podróż przez szaleństwo i terror, wdarcie się głęboko w ludzką psyche. To odkrycie, że każdego z nas ścigają jego własne demony.
 


Zapraszamy!
 
Szczegółowy repertuar na stronie internetowej LDK https://www.ldk.limanowa.pl.
Czytajcie na temat świata filmu na www.fb.com/KlapsLimanowa.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy