bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Ratuj się kto rodzi !" - od jutra Przedwiośnie Teatralne w LDK


W zbliżający się weekend na deski sali widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury wkroczy kolejna edycja Przedwiośnia Teatralnego. Wydarzenie, które wpisało się już na stałe w kalendarz inicjatyw kulturalnych organizowanych przez LDK w tym roku wyjątkowo zostało poszerzone o większe widowisko teatralne "Damy i Huzary" ale oczywiście tematem przewodnim będą małe formy. Pierwszą z nich jest sztuka "Ratuj sie kto rodzi !", która rozpocznie w piątek 11 marca cykl teatralnych wydarzeń.

"Ratuj się kto rodzi !"
to podszyta czarnym humorem komedia, na dnie której kryje się prawda związana z obawami i lękami człowieka mającego sprostać arcyważnemu zadaniu jakim jest ojcostwo.

Głównymi bohaterami sztuki są Andy i Roger. Andy to mężczyzna, jeszcze dosyć młody, mający za sobą hulanki i swawole, a przed sobą odpowiedzialność przez duże „O”. Wszystko za sprawą przyszłego potomka. I niby wszystko powinno być dobrze, gdyby nie jego najserdeczniejszy przyjaciel, Roger.

Roger to personifikacja "męskości" Andy'ego. Błyskotliwy, inteligentny, śmiały, o wielu twarzach wystawiający swojego właściciela na wiele prób. Andy prowadzi rozmowy ze swoim spersonifikowanym przyjacielem. Wspólnie szukają sposobu, jak poradzić sobie z osamotnieniem, humorami ciężarnej żony i czekającym go ojcostwem. Rolę mentora w tych zagadnieniach pełni sam Roger. W napięciu oczekiwania na potomka pojawia się oczywiście chwila słabości, którą skrzętnie chce wykorzystać Roger, namawiając Andy’ego do „złego”.

Obsada: Marek Pituch (Andy), Jakub Wons (Roger)
Reżyseria: Grupa Wsparcia
Autor: Marek Pituch
Scenografia: Adam Grządziel
Dźwięk/Oświetlenie: Grzegorz Wydmuch / Szymon Suchoń


Zapraszamy do obejrzenia komedii dla dorosłych ( wstęp dla osób od 16 roku życia) „Ratuj się kto rodzi!” w piatek 11 marca 2016 o godzinie 19:00.


 

Bilety na wydarzenia można nabyć w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00. W dniach od 11 do 13 marca będą one do nabycia na godzinę przed rozpoczęciem każdego ze spektakli w kasie kina Klaps.


Ceny biletów:

Ratuj się kto rodzi” - 15 zł

Damy i Huzary” - 15 zł

Zołzy” - 5 zł

Karnet na wszystkie spektakle – 30 zł


źródło: Old Timers Garage, fot. Krzysztof Piątek

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy