bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Rejonowe eliminacje 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego


Beata Chlipała oraz Zuzanna Majeran, reprezentujące Limanowski Dom Kultury i podopieczne pana Janusza Michalika, zostały laureatkami rejonowych eliminacji 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Odbyły się one 9 kwietnia w Małopolskim Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu.

Beata Chlipała, zajęła I miejsce w Turnieju Recytatorskim w kategorii dorosłych. Zuzanna Majeran zdobyła natomiast miejsce II w kategorii szkół ponadgimnazjalnych.

Do etapu wojewódzkiego dostała się również Karolina Curzydło z Zespołu Szkół Nr 1 w Limanowej, podopieczna pana Leszka Mordarskiego, która zdobyła III nagrodę w Turnieju Poezji Śpiewanej. Ponadto, otrzymała ona, ex aequo z Karoliną Gwóźdź z Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu, nagrodę publiczności.  
 
Komisja Artystyczna konkursu podkreśliła wysoki, wyrównany poziom tegorocznych prezentacji konkursowych i zauważyła stały postęp w świadomym doborze repertuaru i umiejętnościach recytatorskich uczestników. Wszyscy laureaci otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Małopolskie Centrum Kultury SOKÓŁ w Nowym Sączu.
 
Kolejny etap Konkursu - eliminacje wojewódzkie - odbędą się w dniach 28 i 29 kwietnia 2014 roku w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Krakowie. 28 kwietnia - turnieje: recytatorski i wywiedzione ze słowa, 29 kwietnia - turnieje: poezji śpiewanej i jednego aktora.
 
Będziemy trzymać kciuki za reprezentantki Limanowskiego Domu Kultury!
 
www.ldk.limanowa.pl
www.fb.com/LimanowskiDomKultury

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy