bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Rozpoczęcie Wakacji z Afryka w LDK! - podsumowanie
Afryka na pierwszy rzut oka wydaje się być bardzo daleko… ale nie dla naszych dzieci! Okazuje się bowiem, że dzięki muzyce można podróżować w najodleglejsze zakątki świata! I w taką podróż wszystkie dzieci zabierał Piotr Brymas, który odwiedził Limanowski Dom Kultury 3 lipca w ramach Rozpoczęcia Wakacji z Afryką!


Wszystkie obecne dzieci oraz dorośli z niecierpliwością oczekiwali na niezapomnianą podróż do Afryki. Wtedy do drzwi Limanowskiego Domu Kultury zawitali bardzo sympatyczni goście – Agnieszka Zdziech jako Piegunia oraz Piotr Brymas jako Brynio.

Wraz z Piotrem i Agnieszką pojawiły się wspaniałe instrumenty takie jak kora, djembe, kalimba i wiele rożnych grzechotek. Afrykańska para oczarowała nas swoją pozytywną energią oraz zabrała wszystkich do stada tańczących słoni oraz do wnętrza największych drzew na świecie – baobabów.

Dzieci razem z Piotrem i Agnieszką coraz śmielej wykonywały afrykańskie piosenki, tańczyły, klaskały oraz grały na instrumentach. Niekwestionowaną wartością koncertu były walory edukacyjne oraz część poświęcona rytmice. Dzieci poznały nazwy i pochodzenie poszczególnych instrumentów, dowiedziały się gdzie i w jakich okolicznościach się ich używa, sprawdziły jak wyglądają oraz jak się na nich gra.

Dobrej zabawie nie było końca!

Po wspólnym koncercie, dzieci miały okazję zobaczyć korę, djembe oraz pozostałe instrumenty z bliska. Piotr i Agnieszka nauczyli dzieci grać afrykańskie melodie, tańczyć jak słonie oraz jak zamieszkać w ogromnym baobabie, gdzie znajduje się wiele pomieszczeń.

Wielkim finałem było wspólne wykonanie afrykańskiej piosenki, przy akompaniamencie muzycznych jajek-grzechotek, kołatek i bębnów. Spotkanie to było otwarte dla wszystkich dzieci i młodzieży biorących udział w tegorocznych warsztatach w ramach Wakacji z Afryką w LDK.

Po spotkaniu opowiedzieliśmy również o tym jakie atrakcje będą czekać na dzieci i młodzież w najbliższym czasie, co będą wykonywać podczas warsztatów oraz jakie zainteresowania i umiejętności będą mogli rozwijać.

To był niezapomniany dzień!

Dziękujemy wszystkim dzieciom za udział w spotkaniu, a naszym gościom – Piotrowi i Agnieszce - życzymy niesłabnącej energii i gorącego afrykańskiego słońca.

Galeria zdjęć ze spotkania na stronie: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/304/wakacje-z-afryka-w-ldk---rozpoczecie-wakacji-

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy