bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Ruszamy z naborem do Pracowni Sztuk Plastycznych


Z przyjemnością ogłaszamy nabór do Pracowni Sztuk Plastycznych!!!

Nadrzędnym celem Pracowni ma być rozwijanie zainteresowań uczestników kursu. Kształtowanie postawy twórczej w oparciu o przekazaną wiedzę z zakresu rysunku, malarstwa, rzeźby, fotografii - z których to uczestnik sam określa interesującą go ścieżkę rozwoju. Elementarnym etapem stanie się nauka podstawowych technik z uwzględnieniem najnowszych, ogólnie dostępnych na rynku metod kreacji artystycznej. Prowadzone spotkania będą mieć charakter ćwiczeń skonstruowanych indywidualnie dla każdego z kursantów. Określenie ścieżki rozwoju ma pomóc w ewentualnym przygotowaniu kandydatek i kandydatów do egzaminu na studia artystyczne lub inne wymagające rozwoju kompetencji plastycznych. Kolejnym etapem współpracy ma stać się budowanie profesjonalnego portfolio.


Pracownia będzie również miejscem rozwoju dla osób chcących pogłębić swoje zainteresowania plastyczne na polu hobbistycznym, zwiększając umiejętności warsztatowe. Przykładowym celem prowadzonych ćwiczeń będzie zapoznanie uczestnika z praktycznymi aspektami rysunku, zwłaszcza w odniesieniu do podstaw opartych na analizowaniu i interpretowaniu natury, ze szczególnym uwzględnieniem martwej natury, architektury oraz ciała ludzkiego.

Zajęcia przeznaczone są dla młodzieży od 14 roku życia oraz osób dorosłych.

Zajęcia odbywać się będą w piątki od 16.00 do 18.30.

Miesięczny koszt uczestnictwa w zajęciach wynosi 100,00 zł.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć 3 grudnia 2021.

Koszt obejmuje wszelkie potrzebne materiały i narzędzia plastyczne.

Zajęcia w Pracowni Sztuk Plastycznych prowadzić będzie Pan dr Jacek Dudek rodowity limanowianin.  Kształcenie w kierunku artystycznym rozpoczął w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych w Wiśniczu, ze specjalizacją – renowacja elementów architektury. W 2013 roku obronił dyplom w pracowni prof. Bogusza Salwińskiego, na Wydziale Rzeźby krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych a w 2018 roku tytuł doktora.  Obecnie prowadzi Pracownię Rzeźby w Metalu oraz jest asystentem w Pracowni Rzeźby I, prowadzonej przez prof. Jana Tutaja. Sporą część twórczości poświęcił abstrakcji, jednak obecnie w swoich pracach stara się podejmować problem konfliktu ’’dobra jednostki’’ z ’’dobrem ogółu’’, w którym to sporze narracyjną rolę odgrywa natura. Głównym środkiem wypowiedzi artystycznej są rzeźba, obiekt, fotografia. Pan Jacek jest laureatem  konkursu ”Osobowość Artystyczna Roku ” ASP Kraków 2013. Zdobywca pierwszej nagrody w konkursie „artNoble 2013” wręczanej na Interdyscyplinarnym Festiwalu Sztuk w Żyrardowie. Otrzymał również Grand Prix w tarnowskim Salonie  Jesiennym w 2013 roku. Innym polem aktywności są działania projektowe w przestrzeni publicznej oraz opracowania koncepcji pomnikowych, z których można wyróżnić: pierwszą nagrodę w konkursie na opracowanie koncepcji pomnika Rotmistrza Witolda Pileckiego w Chrzanowie (w zespole K.Wiater, A. Dromert) 2018 rok, trzecie miejsce w konkursie architektoniczno-rzeźbiarskim na opracowanie koncepcji pomnika Polskich Ofiar komunizmu 1917-1989, Lublin 2019r. (w zespole K.Wiater, A.Dromert), a także pierwsze miejsce w konkursie na opracowanie projektu tablicy Tadeusza Peipera w 50. rocznicę śmierci, Kraków 2019.

 

Zapisów na warsztaty można dokonać osobiście w sekretariacie LDK przy ul. Bronisława Czecha 4 lub telefonicznie pod numerem: (18)261 04 70 - od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00.

Należy pamiętać, że dokonując zapisu drogą telefoniczną należy bezwzględnie wypełnić kartę uczestnika w zajęciach i dostarczyć ją na pierwsze zajęcia.

Poza godzinami pracy można dokonać zgłoszenia mailowo na adres: biuro@ldk.limanowa.pl. W przypadku dokonywania zgłoszenia drogą mailową jest ono dopuszczalne tylko i wyłącznie w formie przesłanego skanu czytelnie wypełnionej i podpisanej własnoręcznym podpisem karty uczestnika w zajęciach!!!

Ilość miejsc w grupach jest ograniczona!

Płatności za warsztaty dokonuje się z góry za cały miesiąc. Wpłaty należy uiścić przelewem do 10 dnia każdego miesiąca na rachunek bankowy Limanowskiego Domu Kultury:

54 8804 0000 0000 0024 5906 0001

 

W tytule przelewu należy podać imię i nazwisko uczestnika oraz nazwę warsztatów!!!

Po dokonaniu przelewu bardzo prosimy o przesłanie dowodu opłacenia na adres mailowy: biuro@ldk.limanowa.pl

 

Wszystkie zajęcia realizowane będą w siedzibie Organizatora.

Przed wypełnieniem karty uczestnika należy zapoznać się z regulaminem zajęć!

REGULAMIN ORAZ KARTĘ UCZESTNIKA ZAJĘĆ  MOŻNA POBRAĆ PONIŻEJ.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy