bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Santo Subito" i "Katyń...w tył głowy" wiosną na deskach LDK


Limanowski Dom Kultury zaprasza na pełne wzruszeń spektakle, które wspólnie z teatrem "Prowincja" z Mikołowa zaprezetujemy limanowskiej publiczności w marcu i kwietniu tego roku.

"Santo Subito" oraz "Katyń...w tył głowy" zostaną wystawione na deskach Limanowskiego Domu Kultury 27 marca oraz 23 kwietnia.27 marca 2015, godzina 11:00 i 19:00 - "Santo Subito"

Narracje spektaklu prowadzą trzy anioły: Rafał, Michalina oraz Gabriela, które towarzyszyły Karolowi Wojtyle od narodzin po kres jego ziemskiej wędrówki. Pojawiają się cytaty i wspomnienia najważniejszych stacji życia Jana Pawła II.

Największym atutem dzieła jest to, że posługując się językiem współczesnej muzyki budzi wśród słuchających wielkie, niekłamane poruszenie. Epickie, wzruszające kompozycje, znakomite aranżacje i świetne wykonanie wokalne sprawiają, że "Santo Subito" na długo pozostaje w pamięci.
W klimat każdego z utworów wprowadzają poetyckie introdukcje, które nie tylko nakreślają tematykę spektaklu, ale i w połączeniu z muzyką tworzą niezwykły melanż dźwięków i emocji.


23 kwietnia 2015, godzina 11:00 i 19:00 - "Katyń...w tył głowy"

"Katyń ... w tył głowy" to kolejny spektakl, poruszający równie bliski wszystkim Polakom temat jakim jest Katyń. To przedstawienie, które rozpoczyna się trzęsieniem ziemi, a później - napięcie już tylko rośnie. To sztuka, która chwyci Cię za gardło i do ostatniej sceny przykuje Twoją uwagę. Co więcej, cały czas będziesz w samym centrum prawdziwych wydarzeń, a zakończenie zmusi Cię do refleksji.
Ogromnym atutem sztuki "Katyń... w tył głowy" jest wyjątkowa, niezwykle przemyślana oprawa muzyczna. Muzyka wzmacnia sceny. Sprawia, że widowisko staje się przeżyciem, które na długo zostanie w Twojej pamięci...

Spektakl powstał dzięki współpracy Stowarzyszenia Rodzina Katyńska w Katowicach oraz Górnośląskiego Instytutu Kultury i Sztuki z Teatrem Prowincja z Mikołowa. Celem ich działalności jest wsparcie inicjatywy upowszechniania historii poprzez sztukę oraz uhonorowanie pamięci pomordowanych ofiar.


Bilety na obydwa spektakle można nabyć w przedsprzedaży, w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury w cenie 20 zł, jak i również w kasie kina Klaps przed spektaklami.


Zapraszamy!


Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy