bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Słoneczny Dzień Dziecka 2019 z LDK!


W minioną niedzielę, 2 czerwca, mieliśmy okazję spotkać się przy pięknej pogodzie na tradycyjnym pikniku rodzinnym z okazji Dnia Dziecka, który w tym roku miał miejsce na Placu przy Limanowskim Domu Kultury. Na zaproszenie Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedy i Limanowskiego Domu Kultury na Plac przy LDK przybyły dzieci z rodzicami, a także publiczność kibicująca w tym dniu prezentacjom artystycznym Dziecięcej Triady Artystycznej. Dobrej zabawie i uśmiechom nie było końca! Było też dużo powodów do dumy, wzruszeń, oklasków i gratulacji.

Po przywitaniu wszystkich gości oraz oficjalnym rozpoczęciu Dnia Dziecka na scenie zaprezentowali się laureaci Dziecięcej Triady Artystycznej 2019. Ich występy przyciągnęły na Plac przy LDK kilkaset osób, a sami wykonawcy mieli okazję do wręczenia swoim rodzicom kwiatów przygotowanych przez członkinie pracowni robótek ręcznych Pani Stanisławy Oleksy, działającej przy LDK.

W przerwie między występami życzenia dla dzieci i rodziców złożyła Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Magdalena Szczygieł-Smaga. Po życzeniach nastąpiło uroczyste wręczenie nagród dla zwycięzców tegorocznej Dziecięcej Triady Artystycznej pod Patronatem Burmistrza, która według naszych wyliczeń ma już 38 lat!

- I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł w kategorii "Przedszkola" odebrała Pani Justyna Twaróg dla Miejskiego Przedszkola nr 2 w Limanowej

- I miejsce i nagrodę pieniężną w wysokości 1500 zł w kategorii “Szkoły Podstawowe” odebrała Pani Danuta Ługowska dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej


Podczas trwającego Dnia Dziecka, odbył się konkurs plastyczny pt.: „Pojazd przyszłości”, który został przygotowany przez plastyka Limanowskiego Domu Kultury, Zofię Ślezak oraz Panią Wiesławę Frączek. Dzieci biorące udział w konkursie o nagrody i wyróżnienia oceniało Jury w składzie Zosia Ślezak oraz Wiesława Frączek. Jury oceniało kilkanaście prac, a po wspólnej dyskusji nagrodzono dzieci w 4 kategoriach wiekowych:

- Kategoria 4,5 – 5,5 lat:
I miejsce – Irek Kędroń
II miejsce – Weronika Kuna
III miejsce – Franio Kuna

- Kategoria 6 – 8 lat:
I miejsce – Piotr Bieda
II miejsce – Max Śliwa
II miejsce – Kinga Michalik
III miejsce – Martynka Mirek

- Kategoria 9 – 11 lat:
I miejsce – Nikola Smorońska
II miejsce – Izabela Michalik
II miejsce – Zuzanna Bajak
III miejsce – Marta Kołodziej

- Kategoria 12 – 15 lat:
I miejsce – Ala Michalik
II miejsce – Aleksandra Michalik
II miejsce – Julia Michalik
III miejsce – Paweł Nęcki

oraz wyróżniono:

- Marlena Obrok,
- Antoś Joniec,
- Adam Bugajski,
- Karolina Bogaczyk,
- Szymon Bogaczyk,
- Karolina Kempny.

Podobnie jak w latach ubiegłych, również w tym roku do zabawy z okazji Dnia Dziecka 2019 włączył się Limanowski Klub Krótkofalowców BESKID. Członkowie Radioklubu przygotowali konkurs z nagrodami, polegający na nawiązaniu łączności radiowej z korespondentem z innego miasta. W konkursie wzięły udział dzieci do lat 15 i spośród nich zostały rozlosowane nagrody – wysokiej klasy radiotelefony PMR. Ponadto dzieci miały okazję usłyszeć wiele ciekawostek z dziedziny techniki oraz zobaczyć urządzenia do łączności międzykontynentalnej.

Organizatorzy przygotowali w tym dniu wiele płatnych i bezpłatnych atrakcji w tym: dmuchane zjeżdżalnie, zamki do skakania, pływające łódki, kule wodne, animacje, wóz strażacki, ambulans, konkursy z nagrodami, eurobungee, suchy basen z piłeczkami, dmuchany dart, stoisko Szkoły Języków Obcych McGregor, a także słodkości, wata cukrowa, lody, popcorn i napoje.


Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę, a sponsorom i partnerom za współpracę. W tym roku byli to :

Sponsorzy wydarzenia: Emiter, Elektrical, WiR, Pensjonat Na Wesołej, Tymbark, Koral, FHU Plastuś.

Partnerzy wydarzenia: OSP Limanowa, OSP Łososina Górna, Centrum Szkoleń Ratowniczych, Szkoła Języków Obcych McGregor, Teatr Nowy Nowy Sącz, Seniorki z pracowni robótek ręcznych Stanisławy Oleksy działającej przy LDK.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzenia: https://www.ldk.limanowa.pl/gmw/302/dzien-dziecka-2019

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy