bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

"Solo i w duecie"- 24 sierpnia w ramach XXI Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej


Limanowski Dom Kultury zaprasza dzisiaj, 24 sierpnia o godzinie 19:00, na drugą muzyczną odsłonę XXI Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w limanowskiej  Bazylice.

 

Podtrzymując ponad dwudziestoletnią tradycję Limanowski Dom Kultury przygotował dla Państwa kolejną edycję Letnich Koncertów Muzyki Organowej i Kameralnej w Bazylice Matki Boskiej Bolesnej, jak zawsze żywiąc głęboką nadzieję na spełnienie Państwa oczekiwań. W kolejny wakacyjny, sierpniowy wieczór serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie z renomowanymi artystami i starannie wybranymi przez nich pozycjami repertuaru muzyki klasycznej do z roku na rok odzyskującego pierwotny blask wnętrza monumentalnej limanowskiej świątyni.

Gośćmi drugiego koncertu, zaplanowanego 24 sierpnia, będą dwaj wybitni polscy akordeoniści – Klaudiusz Baran oraz Rafał Grząka. Na program złożą się nie tylko oryginalne kompozycje akordeonowe, ale również atrakcyjnie brzmiące transkrypcje. Na szczególne podkreślenie zasługuje wykorzystanie przez naszych gości bandoneonu – solo i w duecie! – instrumentu niezwykle rzadko spotykanego w naszym kraju.

Honorowy patronat nad festiwalem sprawuje proboszcz parafii MB Bolesnej w Limanowej ks. prałat dr Wiesław Piotrowski oraz Burmistrz Miasta Limanowa mgr inż. Władysław Bieda. Kierownictwo artystyczne spoczywa w rękach prof. Ireneusza Wyrwy, który również poprowadzi i opowie o utworach i wykonawcach w trakcie obu wydarzeń.

Koncerty wspierają: Bank Spółdzielczy w Limanowej oraz Restauracja „Siwy Brzeg” Sławomir Kalisz.

Od dwudziestu lat wydarzenie organizuje Limanowski Dom Kultury.

 

WSTĘP WOLNY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy