bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Spektakl „Pod niemieckimi łóżkami” w Limanowskim Domu Kultury


Impresariat Teatralny ESKANDER zaprasza na spektakl „Pod niemieckimi łóżkami”, który odbędzie się 10 października o godz. 18:00 w Limanowskim Domu Kultury.

 

Przedstawienie "Pod niemieckimi łóżkami" w reżyserii Łukasza Witt-Michałowskiego to teatralna impresja na temat książki wydanej w Niemczech pod tym samym tytułem. Bohaterką spektaklu jest polska sprzątaczka, wygarniająca wstydliwe brudy spod stereotypowo schludnych łóżek swoich niemieckich pracodawców.

Justyna w dowcipny i bezkompromisowy sposób obala stereotypy dotyczące "tych czystych" Niemców, pokazuje ich słabości i uprzedzenia. Tymczasem w Polsce dzięki wydanej książce staje się bohaterką, celebrytką i gwiazdą. Stopniowo ubierana przez media w kolejne brokatowe płaszcze sławy, ugina się pod ich ciężarem i spada z plastikowego postumentu. Historia o niemieckich brudach, polskich celebrytach oraz blaskach i cieniach sławy przeznaczona dla widzów dorosłych.


 

Występują: Tamara Arciuch, Bartek Kasprzykowski, Bartosz Opania


Na podstawie książki Holgera Schlagetera - Justyna Polańska "Pod
niemieckimi łóżkami".


Tłumaczenie: Aldona Zaniewska

 

Bilety w cenie 60 zł do nabycia w sekretariacie Limanowskiego Domu Kultury, od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00.

 

Zapraszamy!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy