bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Spektakl "Pół na pół" w październiku w LDK!


Już w październiku zapraszamy na spektakl pt.: "Pół na pół".

 

Reżyseria: Wojciech Malajkat
Przekład: Rubi Birden
Scenografia: Wojciech Stefaniak

Obsada:
Piotr Polk i Piotr Szwedes

Czas trwania: 100 minut, 1 przerwa


Matka jest tylko jedna.

Dwaj przyrodni bracia, Robert i Dominik, zupełnie serio rozważają ten dylemat. Realizacja ich życiowych planów i marzeń stoi pod znakiem zapytania, dopóki... żyje ich matka. Wbrew pozorom bracia nie są wcale bezdusznymi potworami czyhającymi na śmierć biednej matki staruszki. Rzeczywistość przedstawiona we współczesnej hiszpańskiej komedii jest o wiele bardziej skomplikowana, a historia relacji łączącej braci z matką jest opowiedziana w sposób przewrotny i bardzo... śmieszny. Obok śmiechu sąsiadują też: napięcie i groza, godne mistrza gatunku – Alfreda Hitchcocka.
Jak napisał jeden z hiszpańskich krytyków teatralnych: „to dramat przebrany za komedię”. Prawie farsowa forma wypełniona jest problemami naprawdę dużego kalibru. Świetnie napisane, błyskotliwe i zabawne dialogi, wyraziście nakreślone postacie. Piętrowe kłamstwa, zwroty akcji i mnóstwo bardzo czarnego humoru. Reżyser Malajkat i dwóch aktorów Polk i Szwedes nie biorą jeńców.

Tekst został przetłumaczony na portugalski i angielski, w marcu 2014 r. odbyła się premiera w Nowym Jorku. Hiszpańską wersję sztuki obejrzało już ponad 500.000 widzów.

 

Organizator: SoArt Agencja Artystyczna S.C.

Termin: 16 października 2022 r., godz. 17:00

Miejsce: sala widowiskowa Limanowskiego Domu Kultury

 

Bilety w cenie 75,00 zł zakupić można codziennie w kasie Kina Klaps w godzinach jej otwarcia. Płatność gotówką lub kartą płatniczą.
Przypominamy, że kasa Kina Klaps otwierana jest pół godziny przed rozpoczęciem się pierwszego seansu a zamykana 15 minut po rozpoczęciu się ostatniego seansu w danym dniu.

Bilety można również nabyć online na stronie: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/80591/Limanowa/Pół+na+pół/ lub na stronie: https://biletyna.pl/event/view/id/270446

 

ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy