bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Spektakl "Skradzione mądrości" w najbliższą "Bajkową Niedzielę"


Limanowski Dom Kultury zaprasza na kolejną „Bajkową Niedzielę”, która odbędzie się 12 kwietnia o godz. 14:00. Tym razem na deskach LDK zostaną pokazane „Skradzione mądrości”, czyli spektakl o tym jak niezwykły wpływ ma na dzieci obcowanie z literaturą.

 

Przedstawienie opowiada historię Skrzata , który jest pochłonięty literaturą do tego stopnia, że niemal nie zauważa prawdziwego świata. Nie przeżywa prawdziwych przygód, nie ma prawdziwych przyjaciół.

Kiedy Sowa kradnie cały jego księgozbiór, żeby stać się prawdziwym „symbolem mądrości”, Skrzat postanawia go odzyskać. Wyrusza na prawdziwą przygodę. Na swojej drodze spotyka Biedronka Donka, tajnego agenta, który próbuje rozwikłać zagadkę książek znikających w całym Królestwie. Donek nie czyta, ma słabą wyobraźnię, nie potrafi logicznie myśleć, więc pomoc mądrego Skrzata okazuje się niezbędna.

Razem ruszają pokonać Sowę, a przy okazji nauczyć się czegoś od siebie nawzajem. Kiedy Donek zostaje schwytany przez Sowę, Skrzat musi stawić jej czoła sam. Wyzywa ją na pojedynek w wiedzy o książkach, który wygrywa.

Skruszona Sowa dowiaduje się, że nie trzeba kraść książek, żeby je przeczytać – wystarczy skorzystać z biblioteki. Donek postanawia więcej czytać, żeby być mądrzejszym, a Skrzat przekonuje się, że również prawdziwy świat wart jest uwagi, bo można spotkać wiernych przyjaciół i przeżyć wspaniałe przygody.

Książki rozwijają wyobraźnię dzieci, ich zdolność myślenia, powiększają zasób słownictwa i wiedzę o otaczającym świecie. „Skradzione mądrości” to pełna humoru i akcji opowieść o tym, że każda przeczytana książka jest prawdziwą przygodą.

Widowisko przeznaczone jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas 0 - III szkoły podstawowej.

 

Wstęp dla dzieci do lat 12 – 5 zł, dla opiekunów 10 zł. Bilety do nabycia przed spektaklem w kasie kina Klaps.

 

Zapraszamy!

 

www.ldk.limanowa.pl

www.fb.com/LimanowskiDomKultury

www.youtube.com/LimanowskiDomKultury

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy