bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Spektaklem "Moralność Pani Dulskiej" wspomnimy śp. Marcina Króla


Limanowski Domu Kultury i Teatr "Co się stało?!" zapraszają do obejrzenia spektaklu "Moralność Pani Dulskiej", który zostanie wystawiony 26 września o godz. 17:00 na scenie w sali widowiskowej LDK. Przedstawienie będzie okazją do wspomnienia tragicznie zmarłego w tym roku Marcina Króla - aktora i kierownika limanowskiego Teatru "Co się stało?!".

 

"Moralność Pani Dulskiej" to komedia polskiej pisarki i aktorki Gabrieli Zapolskiej wydana w 1907 roku. Autorka napisała ją w krótkim czasie na zamówienie Teatru Miejskiego we Lwowie. Utwór wystawiany był w teatrze oraz doczekał się ekranizacji filmowej.

W tej tragifarsie, w której przeplatają się elementy komedii i tragedii, ukazuje ona m.in. ludzką głupotę, pazerność, skąpstwo oraz zakłamanie wypaczające stosunki społeczne.

26 września o godz. 17:00 poznamy rodzinę Dulskich: Państwa Dulskich oraz ich trójkę dzieci – dwie córki i syna. Będzie to nie tylko okazja do spotkania z jedną z najbardziej popularnych sztuk teatralnych, ale także sentymentalna podróż do przeszłości. "Moralność Pani Dulskiej" w wykonaniu Teatru "Co się stało?!" miała swoją premierę w czerwcu 2013 roku. Wówczas w rolę Zbyszka wcielił się śp. Marcin Król, a za reżyserię odpowiedzialny był Janusz Michalik - założyciel teatru i ówczesny kierownik. Tegoroczna premiera ma więc szczególny wydźwięk. W ten sposób chcemy razem z aktorami teatru oddać hołd zmarłemu w tym roku Marcinowi. W roli reżysera ponownie zobaczymy Janusza Michalika, a na scenie pojawią się aktorzy, którzy występowali w adaptacji z 2013 roku.

 

Marcin Król oddał serce aktorstwu, teraz my oddajmy kilka chwil naszego życia jego pamięci.

 

Reżyseria: Janusz MICHALIK
Scenografia: Wiesława FRĄCZEK, Zofia ŚLEZAK i Marian FLOREK

Obsada:
Pani Dulska – Kinga JAROMIN
Pan Dulski – Janusz MICHALIK
Zbyszko Dulski – Jakub MOSKAL
Hesia Dulska – Agnieszka LEŚNIAK
Mela Dulska – Joanna KAPITAN
Juliasiewiczowa z Dulskich – Beata MICHALIK
Lokatorka – Aleksandra SEBALD (gościnnie)
Hanka – Zuzanna MAJERAN / Aneta ZIMIRSKA
Tadrachowa – Aleksandra STARZYK

Realizacja techniczna: Jerzy DUDEK i Piotr SZUBRYT

 

Bezpłatne wejściówki są do odebrania w kasie kina Klaps.

 

W trakcie wieczoru zbierane będą wolne datki, które organizatorzy w całości przekażą na rzecz dzieci śp. Marcina.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy