bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Spotkanie z kompozytorem – Julią Seeholzer w Limanowskim Domu Kultury


Limanowski Dom Kultury i kierownik artystyczny Limanowskiej Orkiestry Kameralnej Sebastian Szymański zapraszają na spotkanie z Julią Seeholzer – kompozytorem muzyki klasycznej, która 21 kwietnia, w sali kameralnej LDK opowie o swojej pracy i muzyce.


Julia Seeholzer, amerykańska kompozytor obecnie mieszkająca w Warszawie, jest laureatką wielu nagród, w tym American Prize for Composition (studencki konkurs muzyki chóralnej, trzecie miejsce w 2015 roku), oraz Laurie Anderson Women in Technology Award. Jej utwory były wykonywane przez wiele uznanych zespołów, między innymi Esterhazy String Quartet, Urban Playground Chamber Orchestra, Trio D’esprit, a także członków Los Angeles Philharmonic.


Seeholzer niedawno uzyskała tytuł magistra w zakresie kompozycji w University of Cincinnati’s College – Conservatory of Music, gdzie jej mentorem był Joel Hoffman. Głównym źródłem inspiracji dla jej muzyki są barwy, a dokładniej interwałowe połączenia, tworzące specyficzne odcienie wyznaczające w rezultacie kierunek danego utworu. Kiedy zajmuje się kompozycją wokalną, słowa utworu jeszcze bardziej wpływają na jego spektrum kolorystyczne.


Jeden z jej utworów, „Notes on Crossing the Garden”, wzięła na warsztat m.in. Limanowska Orkiestra Kameralna. Julia Seeholzer bardzo pozytywnie odniosła się do tego nagrania czego owocem jest przyjęcie przez nią zaproszenia do Limanowej. Spotkanie z amerykańską kompozytor odbędzie się 21 kwietnia o godz. 10:00 w sali kameralnej LDK.


Podczas kwietniowego weekendu Julia Seeholzer, razem z dr Marią Szymańską oraz Sebastianem Szymańskim poprowadzą także warsztaty muzyczne dla członków Limanowskiej Orkiestry Kameralnej oraz 20-30 osób wyłonionych w drodze kolejności zgłoszeń w zakresie interpretacji Muzyki Nowej, Kompozycji Symfonicznej oraz Kreatywności. Warsztaty te odbędą się 22 kwietnia między 12:00 a 14:00 w sali kameralnej LDK.


Wydarzenie zakończy się o godz. 16:00, również w sali kameralnej LDK, koncertem Limanowskiej Orkiestry Kameralnej. W programie znajdą się utwory m.in. Julii Seeholzer, Wojciecha Kilara, Sebastiana Szymańskiego, czy Harolda Arlena.


Chętnych do wzięcia udziału w warsztatach zapraszamy do kontaktu: 18 3371 603. Ilość miejsc będzie ograniczona. Udział w warsztatach jest bezpłatny.

 
Partnerem wydarzenia jest Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta, której misją jest rozwijanie i wzmacnianie współpracy naukowej i kulturalnej pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi.
 


WSTĘP NA SPOTKANIE I KONCERT WOLNY!


ZAPRASZAMY!


Plakat opracowano o: Tło plik wektorowy utworzone przez Harryarts - pl.freepik.com

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy