bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

„Strategia gołych kawalerów” - już jutro zapraszamy na retransmisję spektaklu z Londynu!


Limanowski Dom Kultury oraz kino Klaps zapraszają na retransmisję londyńskiego spektaklu „Strategia gołych kawalerów”, która odbędzie się 29 października o godz. 18:00 w sali widowiskowej LDK.

 

Ta „obłędna komedia o miłości i kasie” była wystawiona po raz pierwszy w 1707 roku w Her Majesty’s Theatre na Haymarket. Sztuka osadzona w realiach restauracji dynastii Stuartów skrzy się humorem dzięki dowcipowi sytuacyjnemu, przebierankom i nieprawdopodobnym zwrotom akcji. A za odświeżenie kostiumowej farsy George’a Farquhara zabrał się Simon Godwin (reżyser „Człowieka i nadczłowieka”).


 

Dwóch młodych hulaków, londyńskich fircyków, spłukawszy się do ostatniego grosza postanawia zdobyć środki do życia na prowincji. Aimwell i Archer postanawiają poszukać bogatych panien i poprzez ożenek zdobyć pieniądze. Dla niepoznaki jeden z młodzieńców, Archer, przebiera się za sługę drugiego. W prowincjonalnym Lichfield poznają piękną Dorindę, córkę bogatej Lady Bountiful i jej szwagierkę, nieszczęśliwą w małżeństwie Kate Sullen… Miłość i szansa na łatwe wzbogacenie się wisi w powietrzu, ale po drodze zakochani młodzieńcy będą się musieli zmierzyć z tak nieprawdopodobnymi przeszkodami, jak nocny napad zbójców. Na ich drodze stanie także pyskaty karczmarz, rozwiązły francuski hrabia, pijany szlachcic, złośliwy kamerdyner i irlandzki ksiądz. Żywiołowa zabawa w XVII-wiecznym kostiumie.

 


PRZEDSTAWIENIE Z POLSKIMI NAPISAMI.


 

Czas trwania ok. 170 minut.


 

Bilety w cenie:

normalny – 30 zł

ulgowy – 25 zł

grupowy (od 4 osób) – 20 zł

są już do nabycia w kasie kina Klaps.


 

Zachęcamy również do kupowania karnetu na wszystkie 6 spektakli w cenie 120 zł.


 

Zapraszamy!


 

Szczegółowy program całego cyklu retransmisji na plakacie.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy