bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Sukces LimaNovum w Będzinie!


Chór LimaNovum pod dyrekcją Ivana Vrublevskyiego, Limanowskiego Domu Kultury zdobył I miejsce podczas XXVIII MIĘDZYNARODOWEGO FESTIWALU KOLĘD I PASTORAŁEK im.  Księdza Kazimierza Szwarlika w Będzinie.  Chór został zakwalifikowany do konkursu na podstawie występu w Tuchowie.

W przesłuchaniach finałowych jury w składzie: przewodnicząca prof. dr hab. Agnieszka Franków-Żelazny – Akademia Muzyczna im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, członkowie - dr hab. Teresa Krasowska, prof. Instytutu Muzyki Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. dr hab. Ewa Biegas – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, dr hab. ks. Paweł Sobierajski, prof. AM – Akademia Muzyczna im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, oceniało blisko 150 wykonawców. Dwie I nagrody w kategorii chórów osób dorosłych jury przyznało  Chórowi LimaNovum oraz Warszawskiemu Chórowi Międzyuczelnianemu.

Transmisja online z koncertu inauguracyjnego w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK, przesłuchań finałowych oraz Koncertu Galowego dostępna na stronie TUTAJ

Występ LimaNovum poniżej:

Historia festiwalu zaczęła się w 1995 r. Pomysłodawcą imprezy był wieloletni proboszcz parafii Świętej Trójcy w Będzinie, zmarły w 2006 r. ks. Kazimierz Szwarlik, który obecnie jest jej patronem. Już do pierwszego festiwalu zgłosiło się 116 uczestników. W ostatnich latach w eliminacjach brało udział ponad 1 tys. solistów i grup. Organizatorami festiwalu są: Fundacja Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, Urząd Miejski w Będzinie oraz diecezja sosnowiecka.

GRATULUJEMY!!!

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy