bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

SUKCESY LIMANOWSKICH MODELARZY NA MISTRZOSTWACH POLSKI


W dniach 7.09-8.09.2013 zostały rozegrane zawody modeli latających o Mistrzostwo Polski w klasie F1E. Są to modele sterowane mechanicznie prętem magnetycznym. Zawody odbyły się przy słonecznej pogodzie w miejscowości Dzielnica k/Raciborza oraz Toszek k/Gliwic.

Modelarze reprezentujący Limanowski Dom Kultury w Limanowej startowali w kategori Junior Młodszy oraz Junior Starszy do lat 18. Warto podkreślić że nasi modelarze startowali modelami wykonanymi własnoręcznie na zajęciach w modelarni LDK w Limanowej budzi to podziw w gronie modelarskim, Cała czołówka Polski startuje modelami kupionymi lub pożyczonymi od starszych zawodników. Mimo to nasi zawodnicy nie okupują końca tabeli. W kategorii Junior Młodszy zajęli miejsca: 8 Wojtek Banach 16 Dawid Pałubiak 17 Paweł Zoń 4 Drużynowo Startowało 24 zawodników W kategorii Junior Starszy nasi modelarze startowali po raz pierwszy. Warunki były niekorzystne. Wiał wiatr 4-8m/s,jednocześnie na zboczu w Toszku wiatr z przeciwzbocza powodował duże zawirowania ,nawet zawodnicy z Reprezentacji Polski mieli duże kłopoty z wykonaniem dobrych lotów. W tak trudnych warunkach nasi modelarze radzili sobie całkiem dobrze. Wojtek Banach w II kolejce uzyskał czas maksymalny 180 sek. a w III zabrakło kilkunastu sekund. Ostatecznie po V kolejkach Wojtek był 10 Dawid Pałubiak 17 Paweł Zoń 22 Drużynowo 5 miejsce Po zawodach odbyło się uroczyste zakończenie na zamku w Toszku. Rozdano medale, puchary, dyplomy. Na zakończenie miły akcent, instruktor z Limanowej Fryderyk Borowicz został uhonorowany przez Gliwickie Stowarzyszenie Modelarstwa Lotniczego Pucharem za wybitne osiągnięcia w pracy instruktorskiej. Były owacje na stojąco oraz gratulacje od wszystkich uczestników Mistrzostw Polski. Przed nami dużo pracy i treningów przed zawodami o Puchar Polski oraz Puchar świata do którego eliminacje odbędą się w Polsce. Gratulacje dla młodych zawodników i powodzenia w następnych zawodach.  

Zapraszamy na zajęcia do modelarmi w LDK Limanowa. Są warunki do budowania modeli latających i każdy może jechać na zawody rangi Mistrzowskiej.

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy