bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Święto Miasta 2016 – sobotni program wydarzenia


Burmistrz Miasta Limanowa i Limanowski Dom Kultury zapraszają na Święto Miasta Limanowa 2016. W sobotę 23 lipca od godz. 15:00 w Parku Miejskim w Limanowej odbędą się koncerty i wspólna zabawa przy muzyce lokalnych artystów i takich gwiazd jak Papa D i Grzegorz Hyży.
 
Pierwsza część wydarzenia skierowana będzie do najmłodszych, którzy wyruszą w podróż pełną przygód razem z Koziołkiem Matołkiem i zwiedzą z nim różne zakamarki świata, powalczą samurajskim mieczem, odkryją słowne łamigłówki i poznają afrykańskie piosenki.
Dzieci obejrzą „Koziołka Matołka” - muzyczną bajką opartą na motywach powieści Kornela Makuszyńskiego i Mariana Walentowicza, pełną ciekawych przygód i niezapomnianych wrażeń! Zabawne perypetie, nietuzinkowe dialogi bohaterów oraz wartko tocząca się akcja, we wspaniałej autorskiej, muzycznej i scenograficznej oprawie uczynią ten spektakl niezwykle ciekawym zarówno dla najmłodszych widzów, jak i dla tych starszych.
 
Następnie na scenie pojawią się finaliści VII Limanowskiego Talent Show. 13 osób powalczy o główną nagrodę w wysokości 1500 zł, ufundowaną przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę. Eliminacje do finału odbyły się 29 maja podczas koncertu z okazji Dnia Dziecka i wyłoniły grono utalentowanych wokalistów, tancerzy i muzyków z całego powiatu limanowskiego.
 
Zanim poznamy laureatów tegorocznego Talent Show wysłuchamy koncertu zespołu B.A.C.S, wykonującego covery największych hitów ostatnich lat. W skład zespołu wchodzą Joanna Leśniak, Wojciech Steczowicz i Jakub Moskal, muzycy z Limanowej i okolic, którzy zaprezentują nam własne aranżacje znanych utworów z różnych gatunków muzycznych. 
 
Około godziny 18:00 poznamy zwycięzców VII Limanowskiego Talent Show, a zaraz po występie laureatów konkursu nastąpi oficjalne otwarcie Święta Miasta 2016, którego dokona gospodarz Limanowej Burmistrz Miasta Władysław Bieda oraz zaproszeni goście.
 
Punktem kulminacyjnym dnia będą oczywiście wieczorne koncerty zaproszonych gwiazd, wśród których znajdą się dwa pokolenia artystów: wschodząca gwiazda muzyki pop Grzegorz Hyży oraz niezapomniana grupa synthpopowa Papa D.
 
Jako pierwszy ok. godz. 19:30 wystąpi finalista trzeciej edycji programu X Factor, założyciel i lider zespołu Grzegorz Hyży & Band, Grzegorz Hyży. W kwietniu 2014 roku ukazał się debiutancki singel Hyżego, „Na chwilę”, który dotarł do pierwszego miejsca polskich list przebojów. Utwór zapowiadał pierwszy album studyjny wokalisty pt. Z całych sił, którego premiera odbyła się 27 maja 2014 roku. Współautorem i współproducentem płyty został Bartosz „Tabb” Zielony. Album „Z całych sił” uzyskał w tym roku podczas Polsat Superhit Festiwal status platynowej płyty. W 2014 roku artysta otrzymał nominacje do nagród muzycznych Eska Music Award, a w 2015 do Fryderyków w kategorii Fonograficzny debiut roku.
 
Po Grzegorzu na scenie pojawi się legenda polskiej sceny muzyki elektronicznej i pop zespół Papa D. Zespół powstał w 1984 z inicjatywy producentów muzycznych – Sławomira Wesołowskiego i Mariusza Zabrodzkiego. Skład grupy ulegał częstym przekształceniom i obecnie w skład zespołu wchodzą Paweł Stasiak (wokal), Waldemar Kuleczka (gitara basowa), Jacek Szewczyk (gitara solowa), Dariusz Piskorz (perkusja) i Filip Siejka (instrumenty klawiszowe).
Do największych hitów Papa Dance należą „Pocztówka z wakacji”, „Nasz Disneyland”, „Ocean wspomnień”, „Maxi singiel”, „Kamikaze wróć”. W latach 1984 – 1990, do momentu rozwiązania grupy, zespół Papa Dance dał około 600 koncertów, a płyty i kasety magnetofonowe rozeszły się w ponad półmilionowym nakładzie. Reaktywacja zespołu Papa Dance nastąpiła w 2001 r. z inicjatywy Mariusza Zabrodzkiego, który zaprosił oryginalnych muzyków tworzących zespół w latach 80-tych. Reaktywacja powiodła się. Zespół spotkał się ponownie z wielką sympatią publiczności, która nie zapomniała o jego członkach oraz wielkich przebojów. Zespół zaczął grać obszerne trasy koncertowe a w 2005 wydał czwartą płytę pt. 1 000 000 fanek nie mogło się mylić.  Pod koniec listopada 2007 Papa Dance zmienił nazwę na Papa D, a zaledwie kilka dni temu ukazał się nowy singiel zespołu „Mamy cały świat”.
 
 
Zabawa podczas pierwszego dnia Święta Miasta 2016 będzie trwała do północy przy rytmach największych przebojów muzyki tanecznej. Dyskotekę poprowadzą DJ-e z Grupy Soundlight, którzy jak zawsze stworzą pod sceną niezwykłą atmosferę.
 
 
Na przybyłych w tym dniu do Parku Miejskiego w Limanowej gości będą czekać również wesołe miasteczko, catering, stoiska regionalne i komercyjne, a przede wszystkim fantastyczna zabawa i niezapomniana atmosfera.
 
 
ZAPRASZAMY!

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy