bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

SztuKamera - teatry i balety z największych scen świat w LDK


Limanowski Dom Kultury ma przyjemność zaprosić na cykl reportaży o wystawach światowej sławy artystów malarzy i retransmisji spektakli teatralnych oraz przedstawień baletowych  z największych scen świata – pod wspólną nazwą „SztuKamera”.

Jest to najnowsza propozycja Limanowskiego Domu Kultury i kina Klaps skierowana do miłośników sztuki scenicznej, ale dzięki swojej uwspółcześnionej formule każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie.Na pierwszą edycję „SztuKamery” składają się trzy cykle: Wystawa na ekranie, Teatr na ekranie i Balet Bolshoi na ekranie.

WYSTAWA NA EKRANIE

Cykl „Wystawa na ekranie” to wyjątkowe reportaże z najważniejszych muzeów i galerii świata, realizowane w jakości HD i DD Surround (z polskimi napisami).

Phil Grabsky – pomysłodawca i główny producent całego przedsięwzięcia – przy pomocy ciekawej narracji, a także dzięki wypowiedziom ekspertów, wizytom w pracowniach konserwatorskich i maksymalnym zbliżeniom ukazującym dzieła w detalach umożliwi widzom całego świata zobaczenie tego, co jest niedostępne podczas tradycyjnej wizyty w galerii czy w muzeum.

Cykl ten przenosi na duży ekran bezcenne arcydzieła, do których dostęp jest często z różnych powodów ograniczony. Przedstawia również fakty z życia najważniejszych artystów malarzy świata.  

Program:

14 kwietnia 2015 godz. 13:00 – „Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia” z Van Gogh Museum w Amsterdamie – czas trwania 90 min.

21 kwietnia 2015 godz. 14:00 – „Henri Matisse. Wycinanki” z Tate Modern w Londynie i MoMA                       w Nowym Jorku – czas trwania 90 min.

28 kwietnia 2015 godz. 11:00 – „Rembrandt” z The National Gallery w Londynie i Rijksmuseum                     w Amsterdamie – czas trwania 85 min.

12 kwietnia 2015 godz. 11:00 – „Dziewczyna z perłą” i inne skarby haskiego Mauritshuisu” - czas trwania 85 min.

19 maja 2015 godz. 13:00 – „Ermitaż odkryty. 250 lat gromadzenia zbiorów” - czas trwania 83 min.

TEATR NA EKRANIE

Cykl "Teatr na ekranie", czyli retransmisji teatralnych z Londynu to niepowtarzalna okazja by zajrzeć na najlepsze sceny teatralne świata. „Wyspa skarbów” to spektakl zrealizowany przez National Theatre, pozostałe trzy to spektakle z londyńskiego teatru Globe, który zgodnie                    z elżbietańską tradycją nie ma dachu, więc gra się pod gołym niebem, a znaczna część widzów może zająć tylko miejsca stojące, tak jak to było w złotym wieku.

Chociaż każda transmisja realizowana jest z udziałem publiczności w teatrze, to kamery są starannie rozmieszczone wokół całej sali, aby zapewnić widzom kina spojrzenie z „najlepszego miejsca” w każdym momencie spektaklu. Za każdym razem realizacja transmisji jest odmienna,              w zależności od wymagań przedstawienia i potrzeb zapewnienia widzom na całym świecie komfortu.

Wszystkie spektakle posiadają polskie napisy.

Program:

16 kwietnia 2015 godz. 18:00 - „Wyspa skarbów” - czas trwania 160 min. z przerwą

30 kwietnia 2015 godz. 19:00 - „Makbet” - czas trwania 155 min. z przerwą

14 maja 2015 godz. 19:00 - „Burza” - czas trwania 169 min. z przerwą

28 maja 2015 godz. 19:00 - „Sen nocy letniej” - czas trwania 182 min. z przerwą

BALET BOLSHOI NA EKRANIE

Cykl "Balet Bolshoi na ekranie" to retransmisje najsłynniejszych przedstawień baletowych                  w wykonaniu moskiewskiego baletu Bolshoi.
Zespół baletowy moskiewskiego Teatru Bolszoj (Państwowego Akademickiego Wielkiego Teatru Rosji) cieszy się ogromną i niesłabnącą sławą. Na jego występy baletomani wszystkich większych miast świata czekają z ogromną niecierpliwością.  

Zespół pod kierownictwem Jurija Grigorowicza, choreografa i przez ponad 30 lat dyrektora artystycznego baletu (lata 1964 – 1995), wypracował swój własny, niepowtarzalny, wręcz akrobatyczny styl. Ikonami tego stylu stały się spektakle w choreografii Grigorowicza: „Spartakus”, „Złoty wiek” czy właśnie „Iwan Groźny” i „Romeo i Julia”.

Program:

25 kwietnia 2015 godz. 17:00 – „Romeo i Julia” – czas trwania 135 min.

24 maja 2015 godz. 17:00 – „Iwan Groźny” – czas trwania 135 min.


Zapraszamy do Sali Widowiskowej Limanowskiego Domu Kultury na kulturalną ucztę. Jesteśmy przekonani, że będzie ona nie tylko rozrywką na najwyższym, światowym poziomie, ale również doskonałą lekcją historii i wiedzy o kulturze.

Bilety w cenie 20 zł na reportaże z wystaw i 25 zł na retransmisje spektakli teatralnych i przedstawień baletowych, do nabycia przed każdym pokazem w kasie kina Klaps.


Więcej na temat wydarzeń kulturalnych w Limanowej na www.ldk.limanowa.pl oraz www.fb.com/LimanowskiDomKultury.

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy