bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

SZTUKAMERA - "Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia" 14 kwietnia w kinie Klaps


Limanowski Dom Kultury i kino Klaps zapraszają na pierwszy pokaz z cyklu "Wystawa na ekranie" w ramach pierwszej edycji SztuKamery. "Vincent van Gogh. Nowy sposób widzenia" 14 kwietnia o godz. 13:00 na ekranie kina Klaps.

VINCENT VAN GOGH. NOWY SPOSÓB WIDZENIA z Van Gogh Museum w Amsterdamie to spotkanie z wyjątkowym artystą, człowiekiem, który odcisnął niezatarte piętno na sztuce XX wieku. W 2015 roku przypada 125. rocznica śmierci Vincenta van Gogha, obchody tej rocznicy są jednocześnie okazją do ponownego pochylenia się nad dorobkiem holenderskiego mistrza.

O jego twórczości wypowiadają się zaproszeni goście, światowej sławy kuratorzy i historycy sztuki, którzy często podsuwają nowe, zaskakujące interpretacje klasycznych dzieł Vincenta van Gogha. Dzięki pełnemu dostępowi do zbiorów Muzeum van Gogha w Amsterdamie powstał genialny nowy film o jednym z najbardziej fascynujących i uwielbianych artystów. To niezwykła okazja do obejrzenia legendarnych dzieł van Gogha na dużym ekranie w towarzystwie wybitnych znawców i interpretatorów jego twórczości. Zgromadzone w Amsterdamie dzieła rudowłosego Vincenta zdradzą nam swoje tajemnice i otworzą nowe perspektywy spojrzenia na twórczość i życie artysty osobnego.

Reportaż jest z polskimi napisami.

czas trwania: 90 min

Bilety w cenie 20 zł można nabyć przed seansem w kasie kina Klaps.

Zapraszamy!

Szczegółowe informacje na temat całego wydarzenia na stronie LDK.
 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy