bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Tak się bawiliśmy podczas Dni Limanowej 2016!


 

 

Za nami Święto Miasta Limanowa. W ostatni weekend, 23 – 24 lipca, park miejski w Limanowej wypełniła dobra muzyka, świetna zabawa i przede wszystkim tłumy Limanowian. Dni Limanowej 2016 przeszły do historii i tym samym rozpoczęło się odliczanie do kolejnych Dni Limanowej, które już za rok.

 

 

W sobotę, 23 lipca, od godz. 15:00, na scenie w parku miejskim miały miejsce koncerty i występy artystów z Limanowej i zaproszonych gości. Pierwszy punkt programu skierowany był do najmłodszych, którzy razem z Koziołkiem Matołkiem wyruszyli w podróż pełną przygód i niezwykłych postaci. Aktorzy z firmy PrymArt w barwnym, pełnym wesołych piosenek i zabawnych sytuacji spektaklu, zabrali nas do odległych krain i rozwiązali wiele łamigłówek. Dzieci zgromadzone pod sceną żywo reagowały na poszczególne sceny i z wielką ochotą pomagały Koziołkowi Matołkowi pokonywać przeszkody i przeżywać swoje przygody.

 

Kolejnym punktem programu był finał VII Limanowskiego Talent Show. Na scenie zaprezentowało się 13 finalistów z całego powiatu limanowskiego, w tańcu, śpiewie i gimnastyce artystycznej. Jury w składzie: Sebastian Szymański, Jacek Smaga i Leszek Mordarski wybrali trójkę zwycięzców, którzy otrzymali nagrody finansowe ufundowane przez Burmistrza Miasta Limanowa Władysława Biedę.

 

Oto wyniki VII Limanowskiego Talent Show:


 

- Katarzyna Ćwik – I miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1500 zł

- Mariola Czuper – II miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 1000 zł

- Paweł Król – III miejsce i nagroda pieniężna w wysokości 500 zł


 

Komisja artystyczna przyznała również wyróżnienie dla Krzysztofa Kapery, który w ramach nagrody zagra koncert podczas następnych Dni Limanowej w 2017 roku.


 

Między występami finalistów Talent Show a ogłoszeniem wyników, mogliśmy posłuchać występu zespołu B.A.C.S. w składzie Asia Leśniak, Wojciech Steczowicz i Jakub Moskal, którzy zagrali covery największych przebojów muzyki rozrywkowej z Polski i zagranicy.


 

O godz. 18:30 nastąpiło oficjalne otwarcie Święta Miasta 2016. Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda, Przewodnicząca Rady Miasta Limanowa Jolanta Juszkiewicz i zaproszeni goście z powiatu limanowskiego, Gminy Limanowa i miast partnerskich złożyli mieszkańcom miasta życzenia pełne życzliwości i pragnienia dalszego rozwoju Limanowej.


 

Zanim na scenie pojawiły się gwiazdy wieczoru, zgromadzona pod sceną publiczność mogła wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez jednego z partnerów medialnych wydarzenia, Radio RDN Nowy Sącz.


 

O godz. 19:30 publiczność przywitała na scenie pierwszą z długo oczekiwanych gwiazd Dni Limanowej 2016. Grzegorz Hyży z zespołem nie zawiedli i zaprezentowali swoje największe przeboje, a długie bisowanie i wyjście artysty do publiczności po koncercie, świadczy o świetnym kontakcie jaki wokalista złapał z limanowską widownią. Limanowianie mieli również okazję jako pierwsi usłyszeć na żywo najnowszy singiel Grzegorza Hyżego „Pod wiatr”.


 

Podobnie rzecz się miała z występem kolejnej gwiazdy, zespołu Papa D, który swoimi przebojami porwał publiczność do tańca i wspólnego śpiewania. W limanowskim parku zabrzmiały takie utwory jak „Ocean wspomnień” czy „Tora, Tora”, a artyści opowiedzieli publiczności historię ich 30-letniej przygody z muzyką.


 

Dni Limanowej 2016 zakończyła dyskoteka, którą poprowadzili DJ-e z tymbarskiej Grupy Soundlight. Taneczne szaleństwo pod sceną, przy dźwiękach największych przebojów muzyki tanecznej, trwało do północy.


 

Przez cały dzień na Limanowian, którzy przybyli do parku miejskiego, oprócz występów na scenie czekały catering, wesołe miasteczko i liczne stoiska komercyjne.


 

GOSPODARZAMI tegorocznych Dni Limanowej 2015 był Burmistrz Miasta Limanowa Władysław Bieda oraz Rada Miasta Limanowa na czele z przewodniczącą Rady – Jolantą Juszkiewicz.

 

Organizator imprezy - Limanowski Dom Kultury chciałby w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy byli zaangażowani w przygotowanie wydarzenia, współorganizowali je, dbali o bezpieczeństwo, wsparli nas finansowo.


 

W pierwszej kolejności podziękowania kierujemy do:

OCHOTNICZEJ STRAŻY POŻARNEJ z Limanowej – na ręce Prezesa Pana Stanisława Struga

KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI z Limanowej – na ręce Komendanta Powiatowego Policji Pana Insp. Dariusza Urbanika

STRAŻY MIEJSKIEJ – na ręce Komendanta Pana Zbigniewa Twaroga

FIRMY OCHRONIARSKIEJ Z FUNDACJI INICJATYW SPOŁECZNO-AKADEMICKICH – na ręce Prezesa Zarządu Fundacji Pani Urszuli Łukasik

RATOWNIKÓW MEDYCZNYCH – na ręce Pana Piotra Wyrwy

dziękujemy za dbanie o bezpieczeństwo uczestników, artystów i organizatorów.

 

DZIĘKUJEMY SPONSOROM !

Bez zaangażowania finansowego firm, które wymieniamy dalej nie byłoby wielu dobrych atrakcji. Dziękujemy za finansowe wsparcie kultury w mieście Limanowa firmom:

  • Firmie GOLD DROP Sp. z o.o.na ręce Prezesa Zarządu Stanisława Gągały ;

  • Firmie INPULS CONTRACTOR Sp. z o.o. Sp.k;

  • Firmie EMITER Sp.j.;

  • Firmie DDD;

     


 

Dziękujemy MEDIOM, FOTOGRAFOM, wystawcom, twórcom ludowym i plastykom, obsłudze sceny i wszystkim artystom, którzy zaprezentowali się w sobotę i niedzielę na scenie Dni Limanowej.

 

Zespół pracowników Limanowskiego Domu Kultury, który przez ostatnie miesiące pracował nad przygotowaniem całego wydarzenia dziękuje wszystkim mieszkańcom Limanowej za tłumne przybycie, wspaniałą atmosferę i bezpieczną zabawę

Do zobaczenia za rok!


 

 

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy