bip logo

Naciśnij [ESC] aby zamknąć, [ENTER] aby szukać

Wróć

Teatr „Co się stało?!” podczas XIX Jesiennego Festiwalu Teatralnego w Nowym Sączu


Zakończył się XIX Jesienny Festiwal Teatralny w Nowym Sączu. W trakcie wydarzenia można było obejrzeć spektakle teatrów z całej Polski. W tym roku, jednym z nich był działający przy Limanowskim Domu Kultury Teatr „Co się stało?!”, który przedstawił sztukę „Rondo” w reżyserii Janusza Michalika.


Jesienny Festiwal Teatralny to największa coroczna impreza teatralna w Nowym Sączu, organizowana od 1997 roku, podczas której widzowie, przez dwa tygodnie, mają okazję oglądać spektakle w wykonaniu najsłynniejszych teatrów z całej Polski. Dzięki zróżnicowanemu repertuarowi każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy dbają nie tylko o dojrzałych wielbicieli teatru, ale zapewniają rozrywkę także dzieciom i młodzieży.


Limanowski Teatr „Co się stało?!” wystąpił na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Nowym Sączu 8 października i zaprezentował sądeckiej publiczności spektakl „Rondo”. Jest on dziesiątą inscenizacją teatralnego scenariusza Bogusława Schaeffera, przygotowaną przez Janusza Michalika i piątą premierą działającego przy Limanowskim Domu Kultury - Teatru "Co się stało?!". To opowieść o kobietach, które zakładają feministyczne pismo dla kobiet. Ale w tej sztuce występuje też postać męska - Multiindywiduum, który za każdym pojawieniem się jest kimś innym - raz jest złodziejem, raz szpiegiem, raz księgowym, raz zakłada podsłuchy, aż do zaskakującego finału sztuki. "Rondo" nie jest satyrą na feminizm, raczej dowcipnym i niegłupim komentarzem do modelu świata opartego na żeńsko-męskiej opozycji.

 

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej galerii zdjęć z występu limanowskiego teatru w Nowym Sączu.


fot. Andrzej Rams

 

Nasze projekty

Partnerzy i organizatorzy